VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Částkov slavil výročí ve velkém stylu

Částkov – Rocková skupina Tomáše Ortela, country kapela Sebranka, bavič a herec Zdeněk Izer se svým nezaměnitelným humorem ve volném pásmu Na oddělení policie, pražský revival Jiřího Schelingera, hudební skupina Beetle Bend, dechovka k tanci a poslechu Chodovarka a vystoupení harmonikářského dua, známého z televizního studia Šlágr Piňakoláda, to vše charakterizovalo jedinečnou atmosféru 745 let obce a Anenskou pouť, které o uplynulém víkendu hýbaly obcí Částkov.

3.8.2017
SDÍLEJ:

Z pouťových oslav v Částkově.Foto: Oldřich Voráček

Už v pátek večer, kdy tady jako už několikrát zazněla tvorba skupiny Ortel, nebylo v Částkově k hnutí. Přes pět set platících diváků se sem sjelo ze všech koutů republiky a nebylo to poprvé, co se tady lidé bavili dlouho přes půlnoc. Však také místní hasiči, v jejichž režii koncert probíhal, si mohli mnout ruce. Vše klaplo na jedničku a byla to také jediná víkendová akce, která finančně zatížila občany. Náklady na vystoupení se však plně pokryly a ještě hasičům, jak se říká, zbylo.

Vše ostatní, co se dělo v průběhu oslav, zajistil místní úřad pro občany zdarma. Samozřejmě za enormní spolupráce s obecním sborem dobrovolných hasičů, občanským sdružením Pernolec, sportovci, znovuobnoveným agilním spolkem místních žen a dalšími organizacemi působícími v obci a jejím okolí. V neskutečném vedru, které panovalo po celé tři dny oslav, se všichni bavili náramně a každý si mohl z nabídnutých akcí vybrat tu, ke které měl nejblíže.

Když v sobotu v deset hodin dopoledne spustil stavidla zábavy Milan Mudroch se svou zábavnou show pro rodiny s dětmi Milanovy hry bez hranic, bylo nadmíru jasné, že účastníci letošních oslav a Anenské poutě, budou mít dlouho o čem mluvit a na co vzpomínat. „Dali jsme do toho všechno,“ říká s nadšením starosta obce Částkov Antonín Míček. „Přípravy byly rozhodně jiné, než tomu bývá v případě poutě. Ruku k dílu přiložili všichni. Zajistili jsme účinkující, bezchybně klapající organizaci a zajistíme také veškeré úklidové práce po skončení akce. Tady, v Částkově, máme lidi, na které je spoleh. Před oslavami jsme měli komisi zastupitelů, členů hasičského sboru, sportovců a spolku našich žen a celou akci jsme připravovali zhruba půl roku před tím. Vyzvali jsme agenturu pana Mudrocha, aby nám ve věci pomohla a jak to dopadlo, vidíte sám. Zkrátka, profíci. Jednoznačně je třeba poděkovat všem, co se do příprav zapojili a také těm, kteří i po celé akci přiloží ruku k dílu.“

Obec se svými 361 obyvateli se v těchto dnech prohýbala ve švech. Z programu si vybral každý. Podle svého věku i osobního naturelu. Pouťové atrakce dokreslovaly jedinečnou atmosféru a místní starosta rozdával dětem volňásky na kolotoč o sto šest. Losovací soutěž pro veřejnost nabídla všem bohatý sortiment hodnotných cen, včetně televizoru a dalších výrobků, převážně z oblasti elektroniky.

Poslední nedělní akcí bylo vystoupení hudební skupiny Piňakoláda. Od dechovky po klasiku, hrají téměř vše. Jak děvčata říkají, nejsou jukebox, ale snaží se přinášet lidem zábavu ve všech směrech svojí tvorby. A ta také sklidila na částkovské návsi bouřlivou odezvu.

„Poděkujte místním občanům,“ říká Pavla, alias Taková malá chobotnička. „Za neskutečné přijetí, kterého se nám dostalo. Nebývá to všude. Ale tady, v Částkově se cítíme, jako bychom sem odjakživa patřily. Srdeční lidé, nádherná atmosféra, už dlouho jsme nic podobného nezažily. Skutečně, je to paráda.“

„Slova Pavly musím potvrdit,“ dodala Soňa, alias Soník a se smíchem, jí vlastním, prohodila rukou směrem ke stanu s nadšenými posluchači. „Musím také pochválit zvukaře, kteří nám ozvučení provozovali. Už dlouho jsme takové neměli a klobouk dolů před jejich uměním. Trochu nás pouze mrzí, že jsme byly daleko od lidí. Víme, že z technického hlediska to asi jinak nešlo, ale kdybychom byli k sobě blíž, mohli jsme mít k sobě ještě blíž. Ale nevadí, Částkovští – vřelé, opravdu srdečné, díky!“

Je třeba něco dodávat? Oslavy přinesly další důkaz o tom, že lidé na vsi se dokáží bavit. A nejen to. Dokáží také zábavu pro své občany připravit, a po všech stránkách organizačně zajistit. Obětavě a nezištně. A to je deviza, stojící nade vším.

Oldřich Voráček

Autor: Redakce

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Ilustrační foto.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Fotbalisté Tachova snadno přehráli Okulu Nýrsko

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení