VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chceme od vás rychle pryč, říkají v Bezděkově

BEZDĚKOV, BOR - Osada Bezděkov už nechce být pod správou města Bor. Trpělivost už došla převážné většině obyvatel osady Bezděkov

4.2.2008
SDÍLEJ:

Znak města Bor.Foto: DENÍK/Archiv

Ta patří pod správu města Bor a místní tvrdí, že město se o jejich osadu vůbec nestará. Proto se chtějí připojit k obci Kočov. „Naše nespokojenost je dlouhodobá,“ řekl Deníku Josef Janeček, předseda místního osadního výboru.

„Přístup města Boru k nám je pro nás zklamáním. Do městské pokladny plynou peníze, ale my to tady vůbec nepoznáme. Například nám tady chybí chodník k autobusové zastávce,“ pokračoval Janeček. Ovšem toto není zdaleka jediný a ten nejzávažnější důvod, proč bezděkovští chtějí od Boru pryč. „Město tady nedávno nechalo pokácet několik hektarů města. Zisk z toho byl prý několik milionů, my jsem to však nepoznali. Město sem nehodlá investovat. Například kanalizace je už v dezolátním stavu, je dokonce už prorostlá kořeny stromů. Ale takových případů je mnoho,“ říká další bezděkovský obyvatel a člen osadního výboru Petr Janata.

Spor se už dokonce dostal i na program zasedání zastupitelstva města Boru, které se konalo ve středu 30. ledna. „Zastupitelstvo města se vyslovilo na svém jednání proti tomuto kroku,“ vyjádřil se k věci starosta města Petr Kovařík. Máme k tomu několik důvodů. Město bor v katastru Bezděkova vlastní sto šedesát hektarů lesa, a také se tady nachází zdroj vody pro Damnov,“ shrnul ve stručnosti Kovařík.

„S osadním výborem určitě chceme o jeho krocích ještě jednat. Vím, že si stěžují na peníze, ale my je musíme rozdělit do jedenadvaceti katastrů,“ dodal starosta. Bezděkovští však starostovy důvody považují přinejenším za laciné. „Zdroj vody pro Damnov se dá vyřešit smluvně. V případě že bychom se přičlenili ke Kočovu, by v tom nebyl žádný problém. Spíše jde o lesy. Máme strach, aby je město na poslední chvíli nenechalo zcela vytěžit,“ dodal Janata. Bezděkovští tak věří, že se jim povede přesvědčit borské zastupitele a budou se moci připojit ke Kočovu.

Autor: Václav Šimek

4.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení