VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chci žít a pracovat tak, abych se za to nemusel stydět

Stříbro – Dům dětí a mládeže ve Stříbře vede čtyřiatřicetiletý Miroslav Cvrk. K dětem má prý kladný vztah už od dětství, a snad proto vystudoval Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity Plzeň. Svou práci bere vážně a jsou za ním vidět úspěchy.

31.1.2012
SDÍLEJ:

Miroslav Cvrk , ředitel DDM Kaštánek ve Stříbře. Foto: DENÍK/Martina Sihelská

Proč jste se přihlásil do konkurzu na místo ředitele DDM a kdy to bylo?

Letos jsem ve funkci už tři a půl roku. A proč jsem se přihlásil, tak to je moc dlouhá historie. Už řadu let se věnuji volnočasovkám, táborům a organizování různých akcí, vedl jsem v DDM některé kroužky a prostředí mi bylo blízké. Stavěli jsme v rámci projektu na DDM stěnu a založilihorolezecký klub, tak jsem měl pocit, že by bylo fajn v tom pokračovat. Ale určitě na tom mají největší podíl rodiče, od malička jsme stále někde cestovali, užil jsem si spousty výletů, expedic, táborů. Prošel jsem množstvím kroužků a klubů, to rozhodně zanechalo stopy, možná proto jsem dnes učitel.

Co Vám tato práce přináší?

Velké uspokojení. Někdy.

Měnil byste někdy za jinou práci?

Ne, neměnil, ale jsou občas chvíle, že by každý hned měnil. A změna je občas třeba. Hlavně až nastane čas mého vyhoření, přijdu o elán, nápady a chuť do práce a života, tak ať mě vymění.

Kolik máte kroužků a jaké například?

Letos zatím 98 kroužků s 1070 přihlá­šenými, od ledna rozjíždíme další čtyři kroužky v nově vybudovaném centru v Kostelci.

Které kroužky jsou nejnavštěvovanější a kterým hrozí záhuba?

Řekl bych, že největší zájem je o různá cvičení, taneční, výtvarné kroužky, horolezce a kroužky pro předškoláky. Naopak malý zájem je o přírodovědné obory nebo kroužky, kde jsou kladeny na děti vyšší nároky.

Údajně děti z vašich kroužků mají výborné výsledky v soutěžích? O které jde?

Ano, mají. A moc děkuji vedoucím a trenérům, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas a elán dětem. Velmi kvalitní výsledky má oddíl stolního tenisu a volejbalu v Kladrubech. Dobře se v celostátní soutěži umístili mladí včelaři. Mezi rybáři máme několikanásobného mistra republiky a mistra Evropy v družstvech Martina Hubálka, v horolezeckých závodech se naše děvčata účastní mistrovství republiky. Sestry Matúšovy vyhrály seriál Tendon cup a v seriálu závodů Hannah Překližka cup bylo mezi osmi nejlepšími sedm z DDM Stříbro.

Máte ještě nějaké koníčky?

Jasně a spoustu. Bez koníčků by to nešlo, často jsou provázány s mou prací. Například cestování, vysokohorská turistika, lezení, kolo, snowboarding a třeba i „gaučink“.

Jaké máte motto?

Jak říkal Jan Werich. Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. Žít a dělat svou práci tak, abych se za to nikdy nemusel stydět.

Co děláte nejraději?

Dávám dárky…

Martina Sihelská

31.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení