VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chovatelé mají radost, že výstava přilákala hodně návštěvníků

Stříbro – Necelou stovku králíků, přes sto šedesát holubů, na sto dvacet slepic, kachen a hus a desítky papoušků, andulek, zebřiček, chůviček a adalších opeřenců vystavovali chovatelé na bodovací výstavě, kterou uspořádala stříbrská organizace Českého svazu chovatelů.

11.9.2012
SDÍLEJ:

CHOVATELSKOU výstavu ve Stříbře navštívila delegace partnerské organizace z Vohenstraussu v čele se starostou města Andreasem Wutzlhoferem (druhý zleva) a předsedou spolku Alfredem Uscholdem (třetí zprava). Foto: DENÍK/Jiří Kohout

„Z výstavy mám velice dobré pocity, myslím, že se nám letos opět vydařila. Návštěvnost byla velká, k naší naprosté spokojenosti. V pátek, kdy je jinak bodovací den a není otevřeno pro veřejnost, se nám podařilo nalákat školy, takže výstavu viděly děti od předškolního věku až po vyšší stupeň. Lidé odcházeli, jak nám sami říkali, spokojení. Myslím, že se nám podařilo důstojně přispět k propagaci města," vyjádřil se v pondělí předseda pořádající chovatelské organizace Antonín Stehlík.

Návštěvy

Kromě školních tříd a běžných návštěvníků podpořili výstavu svojí účastí a záštitou také regionální politici a podívat se přijela také delegace z partnerského chovatelského spolku v bavorském Vohenstraussu. Tu vedli starosta města Andreas Wutzlhofer a předseda spolku Alfred Uschold.

„Partnerství obou organizací trvá už dvaadvacet let. Když je čas, na výstavy do Stříbra jezdíme, stejně tak oni jezdí k nám," vyjádřil se předseda spolku.

Stříbrští chovatelé byli v srpnu ve Vohenstraussu na oslavách 60 let od založení tamního spolku. „Musíme se pochlubit, že v řadách našich členů máme také úspěšné chovatele, kteří mají tituly z evropských, celoněmeckých i bavorských chovatelských akcí," dodal Uschold.

Podle starosty Vohenstraussu patří obě organizace, tedy ta z jejich města a stříbrská k regionálním špičkám.

Předškoláci a školáci si výstavní areál, který oživila také ohrádka se dvěma kozami, prohlédli už v pátek. „Je tu hodně zvířátek. My máme doma jen rybičky, patří mojí sestřičce Míše, ale někdy se o ně i starám s druhou sestrou Katkou," řekl Marek Matúš ze třetí třídy.

Ocenění

Před výstavním dnem pro veřejnost, která si mohla některá zvířata také zakoupit, zhodnotili posuzovatelé jednotlivá vystavená zvířata. Bylo uděleno několik čestných cen a pohárů. „Letos ale nebyly uděleny poháry v obou memoriálech, které jsou součástí výstavy a neudělili jsme také pohár pro mladého chovatele," doplnil Stehlík.

Oceněné chovatele vyhlásili a poháry s četnými cenami jim organizátoři předali v samém závěru výstavy.

Za nepřítomného předsedu odboru holubů Stanislava Rumplíka předával poháry společně s Antonínem Stehlíkem Jakub Šedivý. Na snímku blahopřejí Jaromíru Dostálovi.

Za nepřítomného předsedu odboru holubů Stanislava Rumplíka předával poháry společně s Antonínem Stehlíkem Jakub Šedivý. Na snímku blahopřejí Jaromíru Dostálovi. Foto: Zdeňka Kantová

__________________________________________________

Někteří účastníci výstavy odcházeli hned s několika cenami, například trpístský Jakub Šedivý, který už získal řadu ocenění na republikové i mezinárodní úrovni, získal dvě čestné ceny v kategorii drůbeže (plymutka žlutá a husa česká bílá chocholatá) a jednu v kategorii holubů (český stavák červený sedlatý).

Po dvou cenách získali Ladislav Kodet a Marcela Kupcová v sekci králíků a Bohumil Kurc s Františkem Albrechtem v sekci drůbeže.

V areálu stříbrské chovatelské organizace v Mánesově ulici vystavovalo celkem 41 chovatelů, převážně z tachovského okresu. Přijeli ale rovněž vystavovatelé z Klatovska a severního i jižního Plzeňska.

V příštím roce uspořádá stříbrská organizace jubilejní dvacátou bodovací výstavu a zároveň oslaví 65 let od svého založení.

_____________________________________________________

Ocenění chovatelé

Sekce králíků:

Pohár starosty města B. Červeného: Josef Šour (Nečtiny)

Pohár senátora M. Nenutila: Antonín Stehlík (Stříbro)

čestné ceny: Josef Šlehofer (Studánka), Ladislav Kodet (Heřmanova Huť), Marcela Kupcová (Stříbro), Jana Kantová (Stříbro), Antonín Stehlík (Stříbro) a Ladislav Halák (Konstantinovy Lázně).

Sekce holubů:

Pohár poslance V. Votavy: Miroslav Salaba (Zadní Chodov)

Pohár starosty města B. Červeného: Milan Heinzl (Studánka)

čestné ceny: Milan Kolář (Borovany), Josef Veřtat (Tachov), Karel Tengler (Nýřany), Milan Kasl (Sulkov), Jaromír Kaňka (Těchlovice), Jaromír Dostál (Stříbro), Milan Štros (Velké Dvorce), Jakub Šedivý (Trpísty), Karel Voráček (Dolany), Bohuslav Matějka (Řešín).

Sekce drůbeže:

Pohár starosty města B. Červeného: Kateřina Novotná (Horažďovice)

čestné ceny: Jakub Šedivý (Trpísty), Bohumil Kurc (Štěpánovice), Karel Thierl (Nýřany), František Albrecht (Kamenný Újezd).

Okrasné ptactvo:

udělena cena Jiřímu Švehlovi za kanáry

______________________________________________________

Autor: Jiří Kohout

11.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

O víkendu startuje okresní přebor

Tachovsko – Předehrávaným třináctým kolem soutěže odstartuje tento víkend okresní přebor druhé třídy. O první podzimní body bude bojovat čtrnáct týmů, včetně čtyř nováčků.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení