VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čištění vod bude účinnější

Tachov - Více než dvacet milionů korun si vyžádá první etapa rozšíření a modernizace čistírny odpadních vod a dokončení kanalizačního systému v centru Tachova a jeho spádové obci Malý Rapotín.

1.10.2009
SDÍLEJ:

Stavba dosazovací nádrže v čistírně odpadních vod v Tachově. Foto: Petr Ganovják

Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech tak z vlastních prostředků realizuje dlouhodobě rozsáhlé investiční akce, které mají za cíl výrazně zlepšit odvádění a čištění odpadních vod v okresním městě.

Intenzifikace a modernizace čistírny odpadních vod v Tachově byla původně zařazena do komplexního projektu Čistá Berounka – etapa 1, který měl řešit výstavbu, dostavbu a rekonstrukce městských kanalizačních systémů a čistíren odpadních vod na Tachovsku a Karlovarsku. „Protože byla naše žádost o finanční podporu z fondů EU na tento projekt opakovaně zamítnuta, byli jsme nuceni rozdělit ho na jednotlivé dílčí části a realizovat je po etapách z vlastních zdrojů, pokud nám nebude přidělena finanční dotace,“ uvedl předseda Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech Jaroslav Vojta

Provozovatelem čistírny a dodavatelem rekonstrukce zařízení jsou Vodárny a kanalizace Karlovy Vary. „Tuto investiční akci realizujeme proto, aby se zajistilo dlouhodobé plnění požadavků na jakost vyčištěných odpadních vod, které jsou nařízeny vládou, a aby se zajistily podmínky pro rozšíření kanalizačního systému Tachova a odvádění nového znečištění na městskou čistírnu,“ vysvětlil ředitel společnosti Antonín Jágl.

V první fázi dojde k rekonstrukci a intenzifikaci biologické linky čistírny, spojené s instalací nových strojů a technologií a úpravou stávající elektroinstalace a trubních rozvodů včetně vybudování moderního systému automatického řízení technologických procesů. Dále dojde k výstavbě nové kruhové dosazovací nádrže včetně příslušných potrubních a kabelových rozvodů a k rekonstrukci stávající dosazovací nádrže. Předpokládaný termín dokončení první etapy projektu je prosinec 2009. V násle­dujících etapách se plánují rekonstrukce a výstavby dalších objektů na čistírně, vybudování nové paralelní linky na biologické čištění odpadních vod a instalace dalších nových strojů a technologií, včetně rozšíření automatického systému řízení technologických procesů.

Další významné investice ve městě hrazené z prostředků Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech se týkají rozšiřování kanalizačního systému Tachova. Takto bude v letošním roce vybudována kanalizace v centrální části města Tachov v ulicích Pivovarská, Pobřežní a v prostoru bývalého areálu závodu Rybena. Do konce roku také bude dokončena realizace projektu Tachov, Malý Rapotín – kanalizace a vodovod, která zahrnuje dostavbu gravitačního kanalizačního systému, dostavbu čerpací stanice odpadních vod, výstavbu kanalizačního výtlaku a výměnu vodovodních řadů s hodnotou stavebních prací za více než tři miliony korun. Na tuto akci přispívá dotací Krajský úřad Plzeňského kraje. Po realizaci tohoto projektu bude Malý Rapotín kompletně odkanalizován.

Autor: Miloš Němec

1.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Táborníci se seznámili s prací policistů, některé úkony si mohli i sami vyzkoušet.
2

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Fotbalisté Tachova snadno přehráli Okulu Nýrsko

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

FOTO: Vyletnění se neslo v duchu svateb

Planá - Město Planá během uplynulého víkendu ožilo multižánrovým festivalem Vyletnění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení