VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti předvedly své vědomosti

Stříbro - O víkendu se ve Stříbře konala prezentační akce BESIPu ve spolupráci s Městem Stříbrem a Domem dětí a mládeže.

25.10.2009
SDÍLEJ:

Děti předvedly své vědomostiFoto: DENÍK/Martina Sihelská

Na náměstí byla k vidění řada zajímavých, ale také důležitých věcí. Návštěvníci mohli obdivovat hasičskou techniku, kterou jim předvedli profesionální hasiči, bývalý reprezentant biketrialu Martin Hampl předvedl jízdu přes překážky, děti zaujal také výcvik poslušnosti psa.

Nejdůležitější součástí akce však byl malý test účastníka silničního povozu a první pomoc při úrazu či náhlém kolapsu. Spolu s testem si děti vyzkoušely také jízdu zručnosti na provizorní silnici. Za tyto úkony pak nasbíraly body a byly ohodnoceny cenami. „Trasa byla jednoduchá, problémy s projetím jsem neměl. S testem to bylo horší, měl jsem asi osm chyb, a to převážně u popisu značek,“ přiznal se desetiletý Lukáš Zezula, který slíbil, že se všechny značky doučí.

Na testy i jízdu zručnosti dohlíželi také policisté, ale největší podíl na kampani měl koordinátor BESIPu pro Plzeňský kraj Václav Ircing. „Letos jsme těchto akcí měli celkem dvanáct na různých místech kraje. Jde o projekt, který je zaměřen především na menší děti a má je instruovat, jak se mají chovat, když chodí do školy a co vše je také může potkat. Cílem je prevence před úrazy, a pokud již k nějakému dojde, aby dítě vědělo, jak se má správně zachovat, kam zavolat a jak poskytnout první pomoc,“ vysvětlil Ircing.

Na náměstí byla i Nikola Mikulcová. „Vím, jaké čísla mám volat, když třeba hoří, nebo musím zavolat záchranku, to nás už naučili ve škole,“ řekla dvanáctiletá žačka. „Tady nás ještě zkoušejí, dělají to hlavně pro děti, aby věděly, co mají dělat, když se něco stane, jak se třeba dělá umělé dýchání a masáž srdce,“ dodala.

Za poučné odpoledne děkují všem pracovníci DDM ve Stříbře. „Byla to výborná spolupráce. Dříve podobné akce sponzorovala Alcoa, ale teď už žádné sponzory nemáme, přesto nám všude vyšli vstříc. Víte, těch nehod dětí je stále moc a já si myslím, že taková prevence, kde si děti mohou vše vyzkoušet, je dobrá a může hodně pomoci. Ráda bych se zasadila o každoroční opakování,“ plánuje pracovnice DDM Stříbro Jiřina Hošťálková.

Autor: Martina Sihelská

25.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě loupežná přepadení za noc

Rodinný dům v Bezdružicích byl zřejmě zasažený bleskem.
5

Zřejmě po zásahu bleskem vzplál rodinný dům v Bezdružicích

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Plzeň - Centrum západočeské metropole se v sobotu proměnilo ve velkou pivní zahrádku.

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies