VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deváťáci si mohli vyzkoušet, jak to chodí na střední škole

Stříbro – Školáci, kteří se rozhodují, jakou střední školu budou studovat, mají několik možností, jak se seznámit s vytipovanou školou – mohou třeba navštívit veletrh západočeských středních škol, který se koná vždy v listopadu v Tachově.

23.11.2013
SDÍLEJ:

Deváťáci měli možnost si ve studentské firmě zkusit výrobu obrázků ubrouskovou technikou. Foto: GOA Stříbro

Nebo si mohou o škole něco zjistit na internetu, či dotazováním u studentů, kteří ji již studují. Nebo navštívit školu při dni otevřených dveří. Gymnázium a obchodní akademie Stříbro přišla s dalším novým nápadem. Škola rozeslala pozvánku na základní školy po celém Tachovsku a pozvalo zájemce o studium přímo do výuky.

Návštěvu absolvovali ve stejný den, kdy škola uspořádala běžný den otevřených dveří pro veřejnost. „Běžný den otevřených dveří začal odpoledne, ale už dopoledne jsme pozvali deváťáky a žáky pátých tříd, kteří přemýšlejí o víceletém gymnáziu, aby měli možnost nahlédnout do výuky," potvrdil ředitel školy Milan Deredimos. „Mohli si prožít jeden den nanečisto, byli ve vyučování, viděli hodinu anglického jazyka, hodinu aplikované ekonomie, kde se seznámili s naší studentskou firmou," uvedl dále ředitel s tím, že uchazeči si také prohlédli celou školu a dostali drobné občerstvení.

Možnost zúčastnit se výuky v gymnáziu a obchodní akademii využily dvě desítky deváťáků. „Předpokládáme, že to jsou přesně ti, které studium na našem gymnáziu nebo obchodní akademii zajímá," uvedla zástupkyně ředitele Věra Šedivá s tím, že škola rozeslala na každou devátou třídu po patnácti pozvánkách. „To, že se dostavilo celkem dvacet dětí, považujeme za úspěch, protože loni na to reagovalo jen osm školáků."

Kromě návštěvy zmíněných vyučovacích hodin – angličtiny a aplikované ekonomie – si uchazeči o studium vyzkoušeli přímo práci pro studentskou firmu. „Pak jsme je vzali už do specializovaného předmětu. Naše obchodní akademie je profilovaná na služby cestovního ruchu. Při odborném předmětu měli možnost shlédnout skupinové prezentace třeťáků a zúčastnit se i hodnocení," vysvětlila šedivá. Deváťáci se dozvěděli, jaké uplatnění by mohli najít v případě absolvování této školy.

Na závěr, po občerstvení, si návštěvníci sehráli v počítačové učebně aplikaci Chci být milionářem. „Jak jsem sondovala jejich názory, byli jako u vytržení, protože s takovou výukou se na základních školách nesetkávají. Je to pro ně úplně něco jiného a hrozně se jim to líbilo. Tak předpokládám, že se jejich záměr projeví při nástupu na přijímací řízení," doplnila zástupkyně ředitele.

Další podobná akce se uskuteční v lednu, připraven bude znovu speciální program pro žáky devátých tříd. Stříbrská škola opět rozešle na základní školy pozvánky, aby se mohli případní zájemci přijít podívat.

Autor: Jiří Kohout

23.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení