VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dohoda o spolupráci má za cíl zvýšit bezpečí občanů

Stříbro - Výskyt bezdomovců a s tím související problémy vandalismu trápí nejen představitele Stříbra, ale také jeho obyvatele.

7.7.2009
SDÍLEJ:

Koordinační smlouvu podepsali náměstek ředitele krajského policejního ředitelství Vratislav Hubka, starosta Stříbra Miroslav Nenutil a vedoucí policejního tachovského územního odboru veřejné služby Luděk Svoboda (zleva).Foto: DENÍK/Miloš Němec

„Nepořádek a hluk jsou v některých částech bohužel běžnou záležitostí. Mělo by se s tím něco dělat,“ poukazuje Jana Nývltová ze Stříbra.
Stalo se. Zástupci policie a starosta města Miroslav Nenutil podepsali koordinační smlouvu o vzájemné spolupráci. „Jejím účelem je stanovení společného postupu při zabezpečování místních záležitostí v oblasti veřejného pořádku,“ uvedl starosta Miroslav Nenutil.

Veřejný pořádek ale není jediným bodem, který dohoda v oblasti spolupráce zahrnuje. „Spadá sem i předcházení páchání protiprávních jednání a sociálně patologických jevů, ochrana bezpečnosti a majetku osob nebo například zkvalitňování komunikace mezi občany a stranami koordinační dohody,“ vypočítal Vratislav Hubka, náměstek krajského policejního ředitele. „Možná se bude někdo pozastavovat nad tím, proč se podobné smlouvy podepisují, když ochrana obyvatelstva vyplývá pro policii ze zákona. Já v tom ale vidím možnost vyjasnit si a upravit s městem záležitosti okolo veřejného pořádku,“ dodal Hubka.

Do koordinančí dohody chce policie zapojit také občany. „Cílem dohody mimo jiné je, aby občané nezůstávali neteční k tomu, co se okolo nich děje,“ nastínil Luděk Svoboda, vedoucí Územního odboru veřejné služby tachovské policie.

Ke zvýšení udržování a dohledu nad veřejným pořádkem by mělo pomoci i několik kamer na náměstí.
„Kamerový systém bychom mohli získat v rámci čtyřmilionové dotace, o kterou jsme už požádali. Otázkou zůstává, zda má policie možnosti, aby signály byly přenášeny přímo na místní služebnu,“ podotkl starosta Nenutil.

Zajímalo nás, zda má stříbrská policie dostatek personálu na to, aby dohlížení na pořádek ve svém regionu zvládla. „V současné době je systém zabezpečení služeb nastavený tak, že dostatečně pokrývá naše území,“ odpověděl vedoucí stříbrského policejního obvodního oddělení Miroslav Gažák.
„Pokud se ale konají rozsáhlejší akce typu oslav, žádáme o výpomoc,“ dodal.

S tím, že policisté ve Stříbře mají dostatek personálu starosta Stříbra nesouhlasí. „nasvědčuje tomu skutečnost, že pokud někdo potřebuje pomoc v nočních hodinách, na služebně většinou v té době nikdo nebývá. Pak mu nezbývá nic jiného, než použít tísňovou linku,“ poukázal.
Pro obě strany dohody zůstává priorotiu občan. „Podle svých možností budeme ve spolupráci s městskou policií provádět výkon služby, zejména formou pěších hlídek, v místech, kde se občané necítí bezpečně. Riziková místa budou definována na základě našeho zjištění nebo informací od občanů,“ řekl náměstek krajského policejního ředitele.

Spolupráce se týká také jednání pracovní skupiny zúčastněných stran. „Konat se bude minimálně jednou za čtvrt roku. Už teď ale dostáváme signály od zastupitelů, aby se setkávání konalo častěji,“ uvedl Nenutil.

„Věřím, že to, co jsme podepsali, není jen pár vět na papíře a že vše budeme důsledně dodržovat,“ vyzvedl význam smlouvy starosta Stříbra.

Autor: Miloš Němec

7.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení