VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři mějte se na pozoru!

TACHOVSKO - V období od ledna do konce měsíce září bylo v Plzeňském a Karlovarském kraji zaznamenáno 328 případů, kdy obětí trestné činnosti se stali senioři, zejména pak ženy. Nejčastěji se jedná o majetkovou trestnou činnost. Klasickým příkladem jsou nepoctiví podomní prodejci. Období předvánočních nákupů totiž nahrává obchodníkům, kteří dokáží využít naši koupěchtivosti.

23.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Pokud pomineme zavedené obchody a hypermarkety, setkáváme se i se stánkovým prodejem nebo nás může prodávající oslovit přímo na ulici. Často také podomní obchodníci zavítají přímo do našeho domova. „Je dobré mít na paměti, že ne všichni prodejci jsou poctiví. Někteří naopak dokáží velmi dobře vytěžit ze situace a často se i specializují na skupiny obyvatel, které se nemohou adekvátně bránit,“ uvedla Martina Kohoutová mluvčí policejní správy západočeského kraje. „Pachatelé využívají jejich horší tělesné kondice, menší obezřetnosti a naopak větší důvěřivosti. Policejní statistiky se proto stále plní případy, kdy objektem napadení je senior,“ konstatovala.

Nepoctiví prodejci pod nějakou záminkou, například ukázky zboží - pokrývky, nádobí, hodinek, elektroniky se vetřou do bytu. Odvedou majitelovu pozornost a ten teprve až po jejich odchodu zjistí, že byl okraden. „Rozhodně je lépe těmto situacím předcházet a svým opatrným chováním nedat podvodníkům příležitost,“ informovala Kohoutová. Několik rad na závěr. Nikdy neotvírejte dveře, když nevíte, kdo je za nimi.

Do bytu vpusťte pouze ty, které znáte, nebo kdo se vám důvěryhodně prokáže. Pokud žijete osaměle, mějte na dveřích a schránce jmenovku v množném čísle nebo v mužském rodě. Ke dveřím si pořiďte panoramatické kukátko a pojistný řetízek. Nevěřte každému, kdo vás požádá o pomoc. Nedávejte se do řeči s cizími lidmi a neposkytujte jim informace o sobě či sousedech. V případě, že vás někdo obtěžuje na ulici a nedá se odbýt, neváhejte požádat kolemjdoucí o pomoc.

23.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě loupežná přepadení za noc

Rodinný dům v Bezdružicích byl zřejmě zasažený bleskem.
5

Zřejmě po zásahu bleskem vzplál rodinný dům v Bezdružicích

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Plzeň - Centrum západočeské metropole se v sobotu proměnilo ve velkou pivní zahrádku.

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies