VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvořákova ulice se opravuje, Tachovská zatím čeká

Planá - Nových inženýrských sítí a povrchu se dočkají obyvatelé plánské Dvořákovy ulice.

9.6.2009
SDÍLEJ:

Plánská ulice Dvořákova se rekonstruuje.Foto: DENÍK/Josef Holek

Před týdnem začali dělníci s výkopovými pracemi u kruhového objezdu a budou pokračovat celou ulicí, až na křižovatku s ulici Smetanova.

V místě se položí nové kanalizační potrubí, které by mělo odvádět dešťovou vodu. „Téct bude do vodoteče, abychom čistírnu nezatěžovali přiváděním čisté dešťové vody. Původní splašková kanalizace, která ústí do centrální kanalizace, jíž jsou splašky odváděny do městské čističky odpadních vod, bude také vyměněna, protože je rozpadlá,“ vysvětlil plánský starosta Karel Vrzala s tím, že i stávající vodovodní řad bude nahrazen novým.

Po dokončení kanalizace a vodovodu bude upraven povrch. Ten bude podle starosty tvořen několik vrstvami štěrkodrtě a kameniva a následně asfaltovým betonem. „V zájmu účinného odvodu dešťové vody budou vsazeny nové kanálové vpusti a komunikace bude vyspádována od pravého okraje ve směru jízdy k levému. V místech, kde hrozí vtok vody vjezdy do objektů bude osazen obrubník nad úrovní povrchu komunikace a za ním bude položena betonová dlažba,“ dodal Vrzala.

Dělníci, kteří na stavbě pracují ale poukazují na staré plynové potrubí. „Město opraví vodu a kanalizaci, ale plynárny si potrubí opravit nenechají. Asi na ni nemají peníze. Takže my ulici opravíme a za rok se bude zase kopat výkop, protože peníze zase budou,“ kroutí nechápavě hlavou jeden z dělníků.

V ulici bude vyznačena obytná zóna a komunikace prý zůstane jednosměrná. „To je v zájmu bezpečnosti provozu. Dále budou vytvořena podélná stání pro automobily. Vzhledem k navržené obytné zóně zde nebudou chodníky, chodci i auta budou užívat celou šířku komunikace,“ uvedl Vrzala.

Kopat by se mělo v nejbližší době i v ulici Tachovské.

„Firma byla vybrána, takže se čeká, až začnou. Každopádně, práce by měly být dokončené na podzim,“ informoval Vrzala.

Obě investiční akce by měly spolknout necelých patnáct a půl milionu korun.

Autor: Josef Holek

9.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení