VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dyslexie není překážkou ve studiu na střední škole

Stříbro – Studentům s lehkou mozkovou dysfunkcí nabízí pedagogický sbor individuální péči.

19.1.2010
SDÍLEJ:

Střední odborná škola ve Stříbře oslavila již 110 letFoto: DENÍK/Martina Sihelská

Střední odborná škola ve Stříbře nabízí pomocnou ruku žákům, kteří trpí dyslexií a dysgrafií. Informovala o tom výchovná poradkyně Věra Janečková. „Naše škola nabízí tři obory, a to veřejnosprávní činnost, agropodnikání a nejnověji přírodovědné lyceum. Všechny obory jsou poměrně náročné a poslední dobou přibývají i žáci s dyslexií, tito žáci mají pak problémy s výukou a potřebují individuální přístup,“ vysvětlila Janečková.

Pro vstřícný přístup školy je ale potřeba lékařské zprávy. „Pokud však žák či rodiče nepředloží doklad z pedagogicko-psychologické poradny (PPP), chováme se k takovému studentovi stejně jako k ostatním. Obdrží-li však škola posudek z PPP, je schopna přizpůsobit výuku k jeho možnostem,“ poukazuje výchovná poradkyně. Tuto skutečnost bude škola řešit s rodiči při přijímacím řízení.

Škola se na Tachovsku zapsala jako jedna ze škol se širokým zaměřením, nejen tedy výběrem oborů, ale také možností výměnných praxí v cizině, autoškolou, studenti se účastní různých mezinárodních projektů, olympiád, exkurzí, ale učí se také pracovat v terénu. Všechny obory v průběhu studia musí vykonávat odbornou praxi. Škola v této oblasti spolupracuje s významnými firmami, zemědělskými podniky a institucemi veřejné správy v regionu. Momentálně studenti navazují i spolupráci s plzeňskou ZOO, sbírali padesátníky na výstavbu nové klece pro dravé ptáky, chtěli by část výpěstků ze školního hospodářství dodávat na krmení pro zvířata, rádi by zde také vykonávali část své praxe.

„Chodím do školy ráda, vybrala jsem si nový obor přírodovědné lyceum, protože mě příroda zajímá. Chodíme do laboratoře, chystáme různé akce, škola má i svoje zahrady. Mám tu hodně kamarádů. Pro mě je i výhodou to, že nemusím nikam dojíždět,“ řekla nám Barbora Kvapilová z 1.C.
Zástupci školy tímto zvou i širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který se koná 28. ledna od 12 do 16 hodin. Rodiče si s dětmi mohou prohlédnout celou budovu i internát a mohou se zeptat učitelů na vše, co je bude zajímat.

Autor: Martina Sihelská

19.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vuřty pro seniory griloval starosta
3

Vuřty seniorům griloval starosta

Ilustrační foto.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Tachov – Na domácí půdě se v sobotu představí všichni tři zástupci tachovského okresu ve fotbalovém krajském přeboru. Stříbro a Rozvadov hrají od tří hodin odpoledne, Tachov nastoupí ke svému zápasu o dvě hodiny později.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení