VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Exekutoři objasní při besedách otázky, proč se vlastně ocitáme v exekuční pasti

Tachov, Stříbro – Veřejné besedy se soudními exekutory organizované Terénními programy Kotec se tento týden uskuteční v Tachově a ve Stříbře.

24.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

V Tachově bude přednášet soudní exekutor z Domažlic Jan Šticha. „První část přednášky zaměřím na popis toho, co je to vlastně exekuce, jak probíhá, jaká jsou její pravidla. Exekuce totiž nepadá z nebe, musí ji zahájit soud. I tuhle základní informaci si uvědomuje málo lidí a téma exekuce je proto opředeno spoustou fám a mýtů," uvedl Šticha, soudní exekutor Exekutorského úřadu Domažlice.

Účastníci workshopu se dále dozvědí, že soudní exekutor musí mít právnické vzdělání a je jmenován ministrem spravedlnosti, že soupis movitých věcí není jediným způsobem provedení exekuce a že náklady exekuce nejsou tvořeny jen odměnou soudního exekutora, ale i odměnami advokátů, soudními poplatky a DPH.

Přednáška v Tachově je na programu ve středu 24. dubna od 17 hodin v sále Městského kulturního střediska na náměstí.

Druhý seminář bude ve čtvrtek 25. dubna ve Stříbře, rovněž od 17 hodin, v sále Městského muzea. Přednášejícím bude Martin Tunkl, soudní exekutor Exekutorského úřadu Plzeň-město. „Tato druhá bezplatná přednáška o exekucích rovněž osvětlí základní pojmy související s exekucemi. Odpovím ale i na to, jak probíhá předexekuční fáze – tedy jak vzniká dluh, proč je důležité komunikovat s věřitelem, co je to předžalobní výzva nebo nalézací řízení," uvedl.

Další témata, která zazní, vyjmenoval organizátor David Klaus z občanského sdružení Kotec. „Přednášející také vysvětlí, jak se exekuce provádí, jak probíhají srážky ze mzdy, co všechno je možné zajistit při soupisu movitých věcí a jak se může třetí osoba bránit proti zabavení věci, která není ve vlastnictví dlužníka. V neposlední řadě se lektorující soudní exekutoři budou věnovat tomu, jak řešit vícečetné exekuce."

Obě besedy budou zhruba dvouhodinové, přičemž druhou polovinu setkání vyplní dotazy veřejnosti.

Exekutorská komora ČR pořádá podobné osvětové akce pravidelně, tento měsíc například v pražském hotelu Olšanka pro zaměstnance obecních úřadů či v Plzni pro pracovníky neziskového sektoru.

Besedy v Tachově a Stříbře jsou určeny široké veřejnosti. Účast je zdarma.

Autor: Jiří Kohout

24.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení