VYBERTE SI REGION

Sparta získala první body

DLOUHÝ ÚJEZD - Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd úspěšně odstartovali nový ročník I.B třídy. Po nerozhodném poločasu 1:1 zdolali nebezpečný TJ Stod 3:1.

21.8.2007

IlustračníFoto:

Hned v úvodu upadl vlastní vinou v malém vápně soupeře Jan Bukva a připravil se o možnost vstřelit premiérový gól sezony. Domácí si vytvořili několik dalších příležitostí , zahrozili také hosté. Jedovku Duška s námahou vyrazil Marek. Běžela 18. minuta a Sňozík měl na kopačce další šanci. Diváci už jásali, ale radost jim překazil hostující gólman Čermák.

O dvě minuty později zahrával Sňozík trestný kop, který gólman Stodu neudržel a Stoklasa se štěstím dorazil – 1:0. Ve třetí desetiminutovce přišla citelná ztráta pro domácí, kterým se znovu zranil Veleta. Běžela 30. minuta a dobře hrající Dušek vyrovnal na 1:1. Sparta hrála, vytvářela si i šance, ale opět zahazovala. Deset minut před koncem půle mohli domácí zahrávat penaltu, ale rozhodčí Holeček nakopnutí domácího hráče neviděl. Byla to jeho první chyba a hráči toho hned znaužili.

Poločas se dohrával ve zbytečně nervozní atmosféře. Druhý čas začala Sparta náporem. Šašek, který střídal Veletu, mohl skórovat hned ve 47. minutě. Jeho míč vyrazil brankář na brankové čáře. Další akce Sňozíka, Jakuba Bukvy končily rovněž nezdarem. V 75. minutě nachytal v nedbalkách Čermáka Jakub Bukva a Sparta šla zaslouženě do vedení 2:1. Stodští přitvrdili a výsledkem bylo vyloučení Říhy. Domácí fotbalisté využili početní převahu a v nastaveném čase upravil na konečných 3:1 Jan Bukva.

Sparta Dl. Újezd – TJ Stod 3:1 (1:1). Branky: Stoklasa, Jakub Bukva, Jan Bukva – Dušek.

Rozhodčí Holeček, ŽK 2:3, ČK0:1.

Diváků: 100. Dl. Újezd: Mrázek – Sňozík, Kozák, L. Marek, Císař, J. Švábek (Tribula), Veleta (Šašek), Jakub Bukva, Zeman, Jan Bukva, Stoklasa.

Trenér Radek Sobotík: „V prvních 25 minutách jsme měli daleko více ze hry. Potom jsme přenechali iniciativu Stodu a ten srovnal na 1:1. Hrál na nebezpečné protiútoky a jeden z nich využil. Ve druhém poločase jsme opět zahazovali šance. Podařilo se nám po tlaku dát druhý gól. Chci poděkovat klukům, že makali až do konce a bylo vidět, že mají víru a jdou pavně za vítězstvím.“

21.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Stát pátrá po majitelích čtyř tisíc domů. Když se nepřihlásí, přijdou o ně

Jízdárna bude dokončena

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

Nové názvy ulic jsou platné

Tachov - Od prvního ledna vešly v platnost nové názvy celkem šestnácti ulic. Možnost vyměnit si v klidu doklady budou mít občané o víkendech.

Šumava – V plném provozu už jsou všechny lyžařské areály na Železnorudsku, ve vyšších polohách Šumavy od Kvildy až po Železnou Rudu jsou strojově upravovány i běžecké stopy.