Karel Bubeníček se dostal k míči po rozehrávce zápasu, dostal se před brankáře a poslal míč za jeho záda. Nenápadná akce překvapila všechny aktéry zápasu, včetně diváků, kterých na stadionku v Konstantinových Lázních sešlo několik desítek. Po úvodním gólu převzali iniciativu hosté, kteří měli v prvním poločase více ze hry.

I když se domácí snažili a vytvořili si několik příležitostí, častěji se hrálo před jejich brankou. Snaha Sparty o vyrovnání přinesla ovoce ve 28. minutě, kdy se po rohovém kopu ve vápně nejlépe orientoval Švábek a upravil stav zápasu na 1:1. S tímto výsledkem se v polovině utkání rozcházeli hráči do šaten. Úvod druhého poločasu přinesl vyrovnanou hru, ve které se bojovalo spíše ve střední části hry, přesto bylo vidět několik příležitostí. Půl hodiny před koncem vyškrábl nebezpečnou přízemní střelu brankář domácích, podobně musel čtvrt hodiny před koncem zasahovat hostující brankář. Postupem času ve druhém poločase hra přitvrdila, diváci viděli více faulů a zbytečnou nervozitu.

Další pěkná fotbalová akce byla k vidění v 80. minutě, kdy brankář domácích proti hostujícímu útočníkovi příliš vyběhl a od gólu Konstantinolázeňské zachránila tyč. Rozhodnutí padlo v samotném závěru zápasu. V 88. minutě zahrávaly Lázně rohový kop a ve skrumáži před brankou Sparty využil příležitosti Pohlod a uzavřel skóre na konečných 2:1.