VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Silnice Tachovska: uzavřené mosty, opravy komunikací a objížďky

Tachovsko – Řidiči se při svých cestách po Tachovsku v posledních týdnech setkávají hned s několika uzavírkami na silnicích první i druhé třídy. Opravují se nebo rekonstruují nevyhovující mosty i silnice.

16.8.2017
SDÍLEJ:

Pokračující oprava mostu v Plané v ulici Sadová.Foto: Deník / Hříbal Antonín

Uzavírky najdete v Plané, Lesné, Únehlích a také v Boru. Úplná uzavírka silnice čeká na řidiče například ve směru z Hošťky na Nové Domky, kde se rekonstruuje betonový most. „Byl ve špatné stavu a bude kompletně nahrazen novým,“ řekl Deníku generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

Rekonstruovaný betonový most ve směru z Hošťky na Nové Domky v posledních letech hrozil zřícením. „Vzhledem ke spodní vodě a také k činnosti bobra evropského, který je přísně chráněný, byl již most ve velmi špatném stavu, a obávali jsme se jeho zhroucení,“ řekla Tachovskému deníku starostka Hošťky Hana Sojková. Rekonstrukce mostu by měla trvat do 19. listopadu, do té doby mohou projíždějící řidiči využít objízdnou trasu přes Rozvadov.Další rekonstrukce mostu probíhá u obce Únehle. „Oprava mostu by měla být hotová do 24. srpna. V těchto dnech se pokládá poslední živičná vrstva, od 25. srpna by již doprava měla být obnovena,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

K prodloužení rekonstrukce zchátralého mostu přibližně o pět měsíců muselo dojít u obce Lesná, kde je uzavřena komunikace pro nákladní dopravu do obce. Osobní doprava je pak pro obyvatele řešena provizorní komunikací, nákladní musí využít objízdnou trasu přes obec Milíře.

Rekonstrukce dvou mostů probíhají také v Plané. Opravuje se zde most přes Plánský potok v Sadové ulici. Průjezd ulicí je uzavřený, provizorní lávku mohou využít pouze pěší. Město Planá jako investor začalo most rekonstruovat začátkem srpna, doba opravy by neměla přesáhnout dva a půl měsíce. Další rekonstrukce v Plané probíhá na silnici první třídy ve směru Planá – Chodová Planá. V současné době se zde buduje provizorní objížďka, silniční provoz je zde řízen kyvadlově semafory.

Další uzavírka čeká řidiče v Boru, kde se rekonstruuje Přimdská ulice a město zde buduje i nové parkoviště.

Autor: Jaroslava Hohlová

16.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Se zpěvákem Martinem Maxou se jeho příznivci mohli nedávno setkat při Loretánských slavnostech v Boru, další koncert plánuje už 20. října v Černošíně.

Věřím, že na Tachovsku najdu nové přátele

Třetí místo v rybářských závodech získal Jiří Havel.

Rybáři se sjeli na Zaječák, špatné počasí nevadilo

Prezident znovu navštíví náš kraj, vybral si termín voleb

Plzeň – Dobu bezprostředně před říjnovými parlamentními volbami, tedy od středy 18. do pátku 20. října, stráví prezident Miloš Zeman v Plzeňském kraji.

Silné americké vozy se opět setkají na Minerálce

Tachov – Rozloučení se sezonou se jmenuje již tradiční akce určená především pro příznivce amerických dlouhých kapot a silných motorů. Další ročník této oblíbené show se chystá na sobotu a opět nabídne desítky různých automobilových krasavců nejen americké výroby.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme ZŠ Kostelní Tachov

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Žáci Baníku měli soustředění na Chodsku

Stříbro – Do chodského letoviska Babylon se vydalo fotbalové mužstvo starších žáků TJ Baníku Stříbro na pravidelné soustředění. Ubytování bylo v kempu Srub Babylon, kluci byli rozděleni do dvou větších chatek, trenéři a vedoucí spali v chatkách menších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení