VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fronty na úřadech nehrozí

Tachov – Některé řidičské průkazy se musejí vyměnit, úřady zatím žádný nával řidičů nepociťují.

15.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Vyměnit si řidičský průkaz do konce roku 2010 musejí ti lidé, kteří mají svůj řidičský průkaz vydaný od ledna roku 1994 do konce roku 2000. Fronty na přepážkách úřadů však nehrozí.

Podle slov Petra Bartoňka ze správního odboru Městského úřadu ve Stříbře už má většina lidí na Stříbrsku řidičské průkazy vyměněny. „Fronty na přepážkách úřadu nemáme a ani v budoucnu velký nával nebude,“ uvedl Bartoněk. „Většina řidičských průkazů, které musejí být vyměněny, už mají lidé na Stříbrsku hotové,“ dodal Bartoněk.

V Tachově pociťují větší vytíženost agendy. Pokud se ale nemají tvořit fronty u přepážek na poslední chvíli, měli by držitelé těchto průkazů vyměnit své řidičské průkazy již nyní. „U přepážek zatím fronty nemáme, ale pociťujeme větší zatíženost agendy,“ konstatoval vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství v Tachově Václav Fišpera. „I přes to by měli lidé na výměnu řidičských průkazů chodit více, aby se v příštím roce netvořily fronty,“ dodal Fišpera.

Povinná výměna řidičského průkazu je osvobozena od správního poplatku, důležité je datum vydání řidičského průkazu.

Pokud si řidiči své průkazy nevymění do konce příštího roku, stane se jejich řidičský průkaz neplatný a hrozí jim i pokuty. „Pokud lidé stanovený termín pro výměnu řidičského průkazu nedodrží, nemohou dále řídit vozidlo, protože jejich průkaz se stává neplatným,“ nastínil situaci vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství. „Pokud budou nadále řídit vozidlo, ale bez vyměněného řidičského průkazu, dopustí se přestupku, za který mohou dostat finanční pokutu,“ upozornil Fišpera.

Řidiči, kteří mají svůj průkaz vydaný od prvého ledna roku 1994 do jednatřicátého prosince roku 2000, si mohou bezplatně vyměnit své řidičské průkazy do konce přístího roku na příslušném obecním úřadě obce s rozšířenou působností podle místa svého trvalého pobytu. K výměně potřebují platný doklad totožnosti, například občanský průkaz. Dále jednu fotografii o rozměrech tři a půl krát čtyři a půl centimetru a samozřejmě řidičský průkaz, kterému končí platnost.

Další typ řidičských průkazů, které se budou muset vyměnit, jsou průkazy vydané od prvého ledna roku 2001 do třicátého dubna roku 2004. Tyto typy řidičských průkazů si budou muset jejich držitelé vyměnit do konce roku 2013.

Autor: Jaroslava Bártová

15.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městský úřad

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Jaroslav Kracík

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Čtvrteční odveta play-off začíná v Larnace v 18.00 hodin SEČ.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení