VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hladem by nechali svoje psy pochcípat, zvířata trpěla na řetězu

Štokov – Majitelé zřejmě zapomněli na to, že psi potřebují jednu ze základních péčí – pravidelné krmení a dostatek vody.

9.1.2015 7
SDÍLEJ:

NA ŘETĚZU, mezi odpadky a o hladu. Majitelé chodili denně kolem svých zubožených zvířecích svěřenců.Foto: Karel Bobál

V mrazu, špíně a na řetězu nechali majitelé dva křížence ridgebacka ve vesnici Štokov tak dlouho bez krmení a vody, že se z nich postupně staly doslova kostry potažené kůží.

„Můj manžel je ve vězení a já nemám peníze a čas psy krmit," hájila se majitelka s cigaretou v puse. Psi byli na řetěz přivázáni přímo na zahradě u domu. Majitelka za nimi tedy nemusela ani dojíždět. „Než se postarám o pět dětí, tak mě to stojí hodně času," doplnila.

Záležitosti týraných zvířat se ujali odborníci. „Problém s vyhublými psy mi ohlásili lidé už v prosinci minulého roku. Celou věc jsem ohlásil na Krajskou veterinární správu v Plzni. Ta na místo poslala svoji inspektorku, která zjistila u majitelů pochybení. Věc předala na Městský úřad v Tachově, odbor životního prostředí," popsal Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů ve Studánce.

Když se po čtrnácti dnech nedělo s případem vyhublých psů nic, jeli se pracovníci stanice na místo podívat. „S majiteli jsme se domluvili a oni nám vydali fenku, která byla v horším stavu než pes. Měli jsme pro ni okamžitě umístění do nové rodiny a nyní už se má výborně," doplnil.

Druhý pes na místě, přivázaný řetězem v odpadcích, zůstal a čekal na to, až úředník městského úřadu bude věc dále šetřit. „Na místo se pojedu podívat, ale asi až příští týden, protože mám nyní dovolenou," sdělil Deníku pracovník odboru životního prostředí Hubert Jeřábek.

Na vyřízení případu má městský úřad měsíc. Na otázku, co kdyby v prostředí psi bez krmení na podvýživu umřeli, nám odpověděl, že byly svátky vánoční a případ se dořeší ve zmíněném příštím týdnu.

Úředníci ani jiné orgány však na řetězech ve Štokově nenajdou ani blechu, protože fena byla darovaná už v prosinci a psa Apolla darovala majitelka provozovatelce útulku.

„Apollo je zesláblý, dostává probiotika a vitamíny. Musíme mu dávat krmení několikrát denně v malých porcích. Stejně tak musíme postupovat i s vodou. Na vycházce ujde pár desítek metrů a zastavuje si, posedává. Nemá žádné osvalení, a tak se musí šetřit. Až nabere na hmotnosti a veškerá veterinární vyšetření prokážou, že je zdráv, tak může jít do nové rodiny, kde bude nejúžasnějším členem. Zaslouží si už jen hýčkat," popsala stav psa pracovnice útulku Eliška Horvátová.

Všichni, kdo se případem zabývali, jsou rádi, že jsou nakonec psi v bezpečí a už je neohrožuje na životě zima a hladomor. Věc však stále není vyřešená a pracovník městského úřadu bude věc řešit.

Oznamovatele případu Karla Bobála jednání úředníka rozhořčilo: „Zaráží mě jedno – jak je možné, že když někde trpí zvíře nebo zvířata, tak proč nečiní hned? U dvou psů ze Štokova bylo jasně vidět, že psi trpí hlady, zimou. V minulosti jsem se s pracovním nasazením tohoto úředníka setkal a opět měl na řešení problému času dost. Případ se řešil v obci Nové Domky, kde byl kůň s přerostlými kopyty a sám úředník veřejně prohlásil, že nemá čas, aby jel na místo hned. Zvíře je rozhodně přednější, než vypsat povolení na kácení stromků."

Autor: Gabriela Jägerová

9.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení