VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hřiště se nebourá. Bude nové

Tachov – Malý bagr najel do prostor dětského hřiště nad sídlištěm Rapotín v Tachově a odvedl malý kus práce, obyvatelé se hned obávali, že jim město místo pro děti likviduje. Opak je ale pravdou a namísto starého, nevyhovujícího prostředí pro dětí a jejich rodiče, vyroste nové místo za několik set tisíc korun.

19.6.2015
SDÍLEJ:

BAGR zde upravil terén tak, aby zde mohli pokračovat pracovníci s dalšími etapami. Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

„Chtěli bychom uklidnit občany Tachova, že se hřiště nad sídlištěm neruší. Prvky, které zde stojí, jsou už nevyhovující současným normám a postupně se hřiště obnoví celé. Nyní jsou na dětském hřišti prováděny likvidační práce, které potrvají ještě několik dní, aby na místo mohla dorazit firma, která nové předměty umístí," uvedla na pravou míru pracovnice městského úřadu Hana Hudousková.

S ohledem na finance město nemůže proměnit hřiště celé, ale západní část bude věnována workoutovému hřišti, které si vyloženě vyžádali tachovští občané. Město se k tomu postavilo čelem a vyčlenilo finance z rozpočtu. Navíc vyšla městu dotace a místo tedy bude mít novou podobu.

Začátkem letošních prázdnin bude na současném místě umístěna sestava s úplně novými herními prvky – domeček, houpačka, skluzavka, rampa a oblíbené houpací hnízdo. Navíc město udělá dvojnásobnou radost a další houpací hnízdo bude umístěno i na hřišti v Třešňové ulici. Workoutové hřiště by mělo být hotovo ještě letos v září. Dětské prvky by měly být hotové začátkem prázdnin.

Lidé ze sídliště viděli, že se něco na současném, starém hřišti děje a vjíždí na něj bagr, hned se začali strachovat, že se bude hřiště pro děti likvidovat úplně. „My jsme to nevěděli, že se zde bude budovat něco nového. Báli jsme se, že se to srovná se zemí a osadí se tu nějaké stromky a nebudeme mít s vnoučaty kam chodit. Slyšel jsem to od sousedů. Jsme ale rádi, že to tak vůbec není a jsme zvědaví, jak bude vypadat," uvedli manželé, kteří na sídlišti Rapotín bydlí, ale nechtěli být jmenováni.

Realizace je financována z městských peněz a částečně z dotací. Workoutové hřiště, jakási posilovna v přírodě, pořídí za 520 tisíc, z toho 300 tisíc bude hrazeno z dotace Ministerstva vnitra – Programu prevence kriminality.

Dětské hřiště město Tachov vybuduje za 214 tisíc, včetně houpacího hnízda do ulice Třešňová.

Až bude vše hotovo, oplotí se jak prostory pro děti nad sídlištěm Rapotín, tak v Třešňové ulici.

Úplně nové, oplocené hřiště vybudovalo město Tachov naposledy v roce 2011 na sídlišti Východ v Tachově. Nové a moderní vystřídalo staré a nefunkční. Od té doby, co bylo otevřené, se zde doslova dveře netrhnou. Tehdy vyšla realizace na 350 tisíc korun.

Autor: Gabriela Jägerová

19.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Robert Gilbert přebírá 5. května 2016 dekret o udělení čestného občanství Domažlic z rukou starosty Miroslava Macha.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Jana Míková se opět prosadila na stupně vítězů

Tachov – Opět na stupních vítězů, a to dokonce mezi staršími jezdci, stanula při jednom ze svých letních startů mladá tachovská automobilová závodnice Jana Míková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení