VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Investice šly do zámku, do škol i komunikací

BOR - /PŘEDVOLEBNÍ INVENTURA DENÍKU/ Obyvatelé vítají nové chodníky před školou, ale byli by rádi za chodníky i v jiných částech města. Více by se mělo investovat do osad.

15.9.2014
SDÍLEJ:

ŘADA INVESTIC směřuje v Boru do bezpečnosti chodců. Jedním z posledních počinů jsou nové chodníky a parkovací místa u školyFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Ačkoli má město Bor necelé čtyři tisíce obyvatel, rozloha jeho katastru je větší, než rozloha Tachova a Stříbra dohromady. Pod Bor totiž spadá 21 osad, což je nejvíce ze všech obcí a měst tachovského okresu.

Přestože nejvíce investic směřuje do samotného Boru, různých oprav a rekonstrukcí se dočkali i obyvatelé osad. Například se postupně pracuje na čištění a odbahnění rybníků. Zatím jsou dokončeny v Borovanech a Kosově, pracuje se na rybníku v Dolech a ještě letos se začne opravovat hráz v Málkovicích. V sedmi osadách byly vybudovány nové přístřešky a altány, Holostřevští mají rekonstruovanou hasičskou zbrojnici, Damnovští restauraci. Obnovují se rovněž křížky, boží muka a drobné sakrální památky v krajině.

K největším dlouhodobým investicím města, kde mimo jiné pomáhají také evropské dotace, je postupná rekonstrukce borského zámku. Nejnáročnější akcí v něm byla oprava tzv. Bavorských salonků, které tvoří zázemí pro společenský sál. Ten se opravuje v současné době. V zámku také vzniklo muzeum techniky. Revitalizací prošel zámecký park.

Modernizací a rozsáhlou přestavbou prochází postupně borská poliklinika. Stala se díky novému výtahu kompletně bezbariérově přístupnou, objekt má nové podlahy, celá budova se zatepluje.

Nemalé finanční prostředky jdou do škol – budovy školy i mateřské školy dostávají postupně nová okna, rekonstruují se sociální zařízení, v těchto týdnech se opravuje střecha na mateřské škole naproti základní škole. Kvůli vyšší bezpečnosti pohybu dětí před základní školou byly vybudovány nové chodníky, čímž se podařilo vytvořit zhruba dvacítku parkovacích míst.

Nové chodníky se ovšem nepodařilo udělat všude, obyvatelé by přivítali opravené chodníky třeba na sídlišti. V některých ulicích chybí úplně.
Dlouhá léta volali obyvatelé i návštěvníci Boru po veřejných toaletách. Ty, které byly umístěny na autobusovém nádraží, nevyhovovaly a byly spíše terčem kritiky. Před dvěma lety ale byla v proluce náměstí postavena budova, ve které se našel mimo jiné i prostor pro veřejné záchody.
Město Bor se může pyšnit dvěma rozsáhlými průmyslovými zónami – CTPark na Nové Hospodě patří k největším průmyslovým zónám v západních Čechách, stovky lidí dojíždějí do další průmyslové zóny, která je v areálu bývalých kasáren ve Vysočanech.

Lidem, kteří ve Vysočanech pracují, chybí autobusová zastávka, do práce se dopravují většinou auty. Pro pěší a pro cyklisty byla v letošním roce dokončena cyklostezka, která vede z Boru.

Poptávku po nových pozemcích na individuální výstavbu rodinných domů by mohla uspokojit nová lokalita v severní části města, kde byly vybudovány inženýrské sítě pro 29 domů a šest řadových rodinných domů.

Borští sportovci získali novou posilovnu v sokolovně, městský stadion má nový moderní povrch atletického oválu.
Vzhled centra Boru hyzdí chátrající klášter, to je ovšem objekt v soukromém vlastnictví.

Více z Předvolební inventury najdete v úterním tištěném Tachovském deníku

Autor: Jiří Kohout

15.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Chovatelka plemene Aljaška získala pohár starostky

Kladruby – Výstava drobného zvířectva, kterou uspořádala Základní organizace Českého svazu chovatelů v Kladrubech ve spolupráci s tamními chovateli, byla součástí programu pouťových oslav v Kladrubech.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení