VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaro oslavili vypouštěním kůzlátek i jízdou motorákem

Bezdružice, Krasíkov – Vypouštění kůzlat do venkovních výběhů, venkovský jarmark, jízdy historickým motorákem i autobusem, pochod za mašinkou ale i soutěžní pečení buřtů. Také takové byly nedělní Oslavy jara na Konstantinolázeňsku.

28.3.2016
SDÍLEJ:

Oslavy jara na Konstantinolázeňsku.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Do Dvora Krasíkova přišlo podle organizátorů mnohem více návštěvníků než loni. „Nedokážu to zatím přesně odhadnout, ale když to porovnám s loňskem, tak určitě tu máme přes dva tisíce lidí," uvedla za Dvůr Krasíkov Libuše Sittová. Jednou z lákavých atrakcí bylo vyvádění kůzlátek do venkovního výběhu. To se odehrálo nadvakrát, dopoledne do výběhu pod širým nebem se přesunuly bílé kozy, odpoledne hnědé. Celkem na sto padesát. V obou případech návštěvníci vytvořili uličku, kudy prošly kozy a kůzlata. „Po zkušenostech z minula trochu chyběl odpolední program, chtěli to vidět i lidé, kteří se nemohli dostat na jedenáctou hodinu, proto jsme vyvádění pro návštěvníky takto rozdělili" dodala Sittová. Na léto mají ve Dvoře Krasíkov připraven program, jmenujme tradiční country bály a na konec roku chystají novinku v podobě vánočně tematicky laděné akce.

Bezdružická lokálka také ožila jarními oslavami. Cestující se mohli například svézt v historickém motoráku s označením M131, kterému se říkalo Hurvínek. Otevřeno bylo železniční muzeum a novinkou netradiční soutěž. „Vítání jara je také o těšení se na přírodu a třeba i na takové atrakce, jako je pečení buřtů. Kdo přijde, může si tu upéci buřta," uvedl strojvedoucí a patriot Bezdružické lokálky Jiří Bízek. O souvislostech pěkného jarního počasí a začátku sezóny grilování a pečení hovořil také Miroslav Klas. „Dnes je vhodný termín. Navíc nechceme lidem bránit v kreativitě a tak jsme sehnali kvalitní špekáčky a lidé mají možnost si buřt upéci podle vlastní představy. Sami si ho nakrájí, nazdobí a také vyfotí. Snímek pak pošlou na emailovou adresu a my to vyhodnotíme a autory tří nejlepších buřtů odměníme poukázkami do wellnes centra," popsal netradiční soutěž.

Součástí vítání jara byl i IV. ročník Pochodu za mašinkou do Bezdružic, který startoval od televizního vysílače Krašov. Právě zmíněný vysílač si formou exkurze mohla více než dvacítka zájemců prohlédnout.

Bezdružická lokálka má nač navazovat. První nostalgická akce se konala už v roce 1981, kdy jí bylo osmdesát let. Lokálka opět plánuje na letošek řadu akcí, jako třeba tradiční Bezdružické parní léto. „Letos ale jezdíme i čtyřikrát během roku s motorákem 
M 131, do Pňovan či do Kokašic. Vždy je to k nějaké příležitosti. Nyní je to vítání jara, 
v květnu Floriánská pouť, pak zahájení lázeňské sezóny 
v Konstantinových Lázních a na podzim Slavnosti jablek," dále poukázal Bízek a dodal, že vždy bude současně otevřeno i železniční muzeum.

Autor: Antonín Hříbal

28.3.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení