VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jděte do společnosti, povídejte si s kamarády a bavte se

Tachovsko – Pátek s magickým datem se sérií jedniček vyvolává v myslích mnoha lidí otázky. Někteří se k němu upínají v naději, jiní se toho dne hrozí. Jaký ve skutečnosti bude, se ukáže až po páteční půlnoci. Astrolog Vladimír Kapic hovoří o pátku 11. 11. 2011.

11.11.2011
SDÍLEJ:

Astrolog Vladimír KapicFoto: Archiv Vladimíra Kapice

Faktem je, že svátek má Martin a toto datum bylo v České republice stanoveno jako oficiální termín pro ukončení televizní digitalizace. Jisté je také to, že numerologové, okultisté nebo stoupenci konspiračních teorií budou ve střehu a už nyní vyhlížejí po možném prozření lidstva nebo po jeho jistém konci.

Jak páteční datum se svým postavením planet ovlivní život na Tachovsku, jsme se zeptali astrologa Vladimíra Kapice z Konstantino­vých Lázní.

Den 11.11.2011 je pro mnoho lidí dnem s magickým datem. Jak lze takový den charakterizovat z hlediska astrologie?

Z hlediska astrologie je 11. listopad 2011 dnem jako kterýkoliv jiný. Narodí se celá generace lidí. Jejich osudy budou záviset na tom, kde se narodí a v kolik hodin přesně. V tomto dni nedochází ani k žádnému význačnému seskupení prvků horoskopu, lidově planet, které by ukazovalo na nějaké excesy. Proto nepůjde o nijak význačný den pro lidstvo, ale může se stát význačným pro některé jednotlivce.

Co mohou ve svém životě očekávat lidé, narození 11. listopadu 2011? Jak moc jim bude přát postavení planet?

Lidé, kteří se narodí 11. listopadu v západočeském regionu budou narozeni ve znamení Štíra, které dává individuality s uměleckým sklonem. Jejich plachost a uzavřenost bude kompenzovaná konjunkcí Venuše a Merkuru ve znamení Střelce, které přidá schopnost rychlé a citlivé komunikace. Možná někdy až příliš rychlé na utvoření úsudku. Dostanou do vínku větší schopnost provádět úkoly a projekty, než je začínat a dokončovat, dá se tedy říci, že budou pracovití. Je také možno říci, že se tato generace lidí bude velmi špatně hádat, neboť jim budou velmi brzo docházet argumenty a hádky je budou stát mnoho sil. Takže nepůjde o typy pro „Italskou domácnost“.

Horoskop pro Tachov

Co byste doporučil lidem tento den dělat nebo nedělat? Je vhodné se například oženit?

Ano, toto datum je velmi vhodné pro svatbu, neboť vzájemná recepce Jupiteru a Venuše dává vhodný okamžik pro začátek společného soužití dvou lidí, založené na vzájemných citech. Navíc již uvedená konjunkce Venuše a Merkuru ve Střelci dává schopnost vzájemné komunikace partnerů. Budou si tedy mít o čem povídat a „vypovídat“ si spolu své problémy. Hodně ale záleží na dispozicích ženicha i nevěsty.

Nevolil bych ale onen nabízející se okamžik 11 hodin 11 minut, protože v tu dobu začíná vycházet nad obzor Pluto. Osobně bych zvolil raději termín mezi ránem a do 10.30 hodin nebo pak od 12 hodin. Podle mého je úplně optimální termín v 9.20 hodin. Tento okamžik ale platí jenom pro Tachov a okolí o poloměru asi padesáti kilometrů.

Mnoho lidí si od tohoto data slibuje nějaký úspěch. Jsou typy lidí, kteří by ale měli být ten den na pozoru?

Žádné datum nepřináší úspěch samo o sobě. Záleží na každém rozhodnutí člověka, jak se jeho život bude vyvíjet. A spoléhat pouze na datum je nesmysl. Dařit by se v tomto období mělo velmi zhruba řečeno lidem, narozeným na přelomu dubna a května, a pak na přelomu srpna a září. Naopak špatné období mohou zažívat lidé, narození okolo 28. června. Pro ně ale toto období začalo již před delší dobou a ještě nějakou dobu trvat bude. Nelze tedy říci, že pro ně bude smolný zrovna 11 listopad roku 2011.

Vzhledem k všeobecné krizi (vztahy, hodnoty, ekonomie) lidé často upírají zrak do nejisté budoucnosti. Lze po tomto datu očekávat nějaké výrazné změny?

Mezilidské vztahy a zejména generační vztahy budou nejostřejší začátkem prosince. K období vánoc by se měly zklidňovat. Hodnotové žebříčky máme nastaveny každý jinak. Generace nynějších dětí velmi preferuje moderní technologie, což je dáno jejich Neptunem ve znamení Vodnáře. Ale ony neudávají hodnotový žebříček společnosti, ten je určen generací, která se narodila před nimi, a ta má Neptun v Kozorohu a je tudíž zaměřena primárně na materiální hodnoty a na zisk. Proto změnu v pořadí hodnotových žebříčků není možné čekat v horizontu měsíců, ale spíše desítek let. Stejně jako doznívání socialisticko-komuni- stických hodnot generace, narozené s Neptunem ve Štíru je možné vidět ještě dnes.

Začátek ekonomické krize je vyznačen vstupem Pluta do znamení Kozoroha. Proto jsem přesvědčen, že krize v žádném případě nekončí. Její prohloubení je v následujících dvou letech velmi pravděpodobné, neboť Pluto se „motá“ na jednom místě desítky měsíců. Odeznívat bude mnoho let, dokud se Pluto nedostane do 3/3 znamení Kozoroha, což bude okolo roku 2020.

Ale žebříček hodnot a ekonomická krize jsou jenom pozadím, na kterém se odvíjí život člověka. A pokud budeme kvalitu svého života svádět na něj, pak si nic jiného nezasloužíme. Vlivy planet Pluto a Neptun jsou jevy, které musíme akceptovat a žít s nimi, ale ne pro ně.

Co byste pro tento den doporučil lidem obecně?

Jděte do společnosti a povídejte si s kamarády a bavte se. Tento den budou působit brzdné mechanismy, díky nimž nebudete druhý den této zábavy litovat.

Autor: Antonín Hříbal

11.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Labuti se uskutečnil již osmnáctý ročník v nohejbale tříčlenných týmů.
4

Osmnáctý ročník turnaje trojic v nohejbalu vyhrál tým Wacken

V okolí Velké Hleďsebe nasbíral čtenář Martin Hamaďak se svým čtyřnohým pomocníkem plný košík hub.
8

PODÍVEJTE SE: Čtenáři Deníku posílají své houbařské úlovky

Návštěvníci benediktinských prohlídek kladrubského kláštera cestovali časem

Kladruby – Přes tisíc návštěvníků přilákaly už sedmnácté oživené noční prohlídky kláštera Kladruby.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

FOTOGALERIE: Houslista Jaroslav Svěcený podpořil obnovu kostela

Stráž – Charitativní koncert na podporu obnovy kostela sv. Václava ve Stráži přilákal v neděli řadu návštěvníků nejen z obce, ale i ze širokého okolí.

Nádvoří Krasíkova ovládli rytíři, sokolníci i divadelníci

Kokašice/Krasíkov – Počasí jako na objednávku přálo organizátorům oslav Historických slavností Svaté Máří Magdalény aneb 790letého výročí od první písemné zmínky obce Kokašice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení