VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je to msta, tvrdí lidé z Ošelína

Ošelín - Dosluhující starosta Ošelína Jiří Hruška se mstí za prohrané komunální volby. Tvrdí to Bartoloměj Kotlár, jeden z obyvatelů této obce. Hruška chce podle něj koupit jeden z bytových domů a některé z jeho nájemníků poté vystěhovat.

25.11.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek Foto: VLP / Adolf Horsinka

„Jedná se o koupi panelového domu v Ošelíně. Starosta Hruška se nám chce pomstít za prohrané volby,“ uvedl Deníku Kotlár. Podle něj je zarážející, že starosta Hruška ví, koho jednotliví občané volili. „To je přece každého svobodná volba,“ pokračoval.

Dosavadní starosta Jiří Hruška však s tím nesouhlasí. Podle jeho slov se o žádnou pomstu nejedná. „Jsme malá vesnice. Každý, kdo zde bydlí dostatečně dlouho na to, aby byl schopen vyjmenovat všechny občany obce, a podívá se na výsledky voleb, ví, kdo koho volil. Jsem schopen sepsat seznam voličů s označením jeho volby. Vycházím z dokonalé znalosti místních poměrů,“ vyjádřil se Hruška.

Problémy mezi obyvateli této obce se táhnou již delší dobu. O platnosti nedávných komunálních voleb musel v minulém týdnu rozhodnout Krajský soud v Plzni. Návrh na jejich neplatnost byl podán kvůli podezření, že bylo manipulováno s hlasy voličů a že někteří z nich byli za svou volbu upláceni. Krajský soud však návrh zamítl. Ve volbách tak vyhrála dosavadní opozice, které se s největší pravděpodobností podaří prosadit změny ve vedení obce. To je, podle Kotlára, důvod msty starosty Hrušky. „Bytová jednotka, o kterou má starosta zájem, je už delší dobu v konkurzu a dosud ji nikdo nechtěl. Až nyní, po prohraných volbách. Je to jasná vendeta. Nemístně se vyjadřuje o Romech a přitom v bytovce bydlí i obyvatelé bílé pleti. Je to jasný rasový podtext,“ pokračoval dále Kotlár.

Hruška však nesouhlasí s tím, že by zájem projevil až nyní. „Tento bytový dům je majetkem společnosti, která je v insolvenčním řízení. Nemohl jsem v žádném případě ovlivnit načasování prodeje, o kterém rozhoduje insolvenční správce,“ dodal Hruška.

„O ošelínských Romech z tohoto bytového domu Hruška doslova prohlásil, že patříme do Chánova, že nás vystěhuje. Rasové urážky bych od tak vzdělaného člověka nečekal. Nevíme, co si počít, co s námi bude v tak těžké době. Mám dceru a ta se pořádně nemůže soustředit ani na školu a stále se vyptává, kdy nás starosta vyhodí. Nejedná se jen o moji rodinu, ale i o dalších devět rodin s dětmi. Nemůžeme tomu uvěřit, že takový člověk mohl vykonávat funkci starosty šestnáct let,“ tvrdil dále Kotlár. „Starosta má přece ochraňovat zájmy místních občanů, aby z vesnice typu Ošelín neutíkali jinam. Každý starosta musí být rád, že má plnou vesnici obyvatel. Nikdy nebyl mezi námi žádný konflikt, ba naopak. Kdybychom tušili, co se stane, když si dovolíme jít k volbám, tak bych asi ani volit nešel,“ stěžoval si ošelínský občan.

Podle Hrušky však o rasismu z jeho strany nemůže být ani řeč. Byl to prý naopak on, kdo byl místními Romy napaden. „V říjnu mne slovně napadl Bartoloměj Kotlár, že jsem rasista. Byl opilý a říkal, že je chci vyhodit, že mají smlouvy na dobu určitou a já jim tak budu muset vyplatit odstupné. Prý jsem měl o nich v jiných bytových domech říkat Chánováci. Řekl, že potřebuji od nich dostat nakládačku, abych viděl,“ kontroval Hruška. Podle něj v Ošelíně často zasahují policisté, kteří zde řeší trestnou činnost místních Romů.

Hruška však není jediným zájemcem o koupi této nemovitosti. „Zájem má i Jiří Šefčík a údajně společnost, která již svoji nabídku předložila,“ uvedl závěrem Hruška.

Autor: Václav Šimek

25.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení