VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karneval ve školní družině Hornická

Tachov – Již na začátku února jsme se s dětmi domluvili, že návrat z jarních prázdnin oslavíme maškarním karnevalem. Celé čtyři dny to v odděleních u Berušek a Žabiček žilo přípravami na den, na který se tolik těšily  – na pátek.

27.2.2012
SDÍLEJ:

Děti z družiny ZŠ Hornická měly svůj maškarní rej.Foto: Alena Worschechová

Děti si připravovaly masky, seznamovaly se s tradicemi bujarého veselí na vesnicích – masopustem a maskami, které na těchto veselicích nesměly chybět.

My jsme si na tento den připravili veselou hudbu, soutěže a samozřejmě, že děti tančily. Ze soutěží zmíníme jen některé. Předávaly si klobouk z hlavy na hlavu ( u nás to byl malý kbelík) a ze hry odešel tančit ten, jemuž kbelík zůstal na hlavě nebo v ruce ve chvíli, kdy přestala hrát hudba. Podobné to bylo se židličkami – kdo si na ni nestihl sednout, odešel tančit a musel s sebou vzít židličku. Některé dvojice měly na noze přivázaný balónek – úkolem bylo jiné dvojici balónek rozdupnout a zároveň ten svůj uhlídat. Děti také tančily s míčkem, který měly mezi čely – nesměl jim spadnout.

Kupodivu bylo úspěšné předcvičování. Náš nádherný Hurvínek vystoupil na pódium a do rytmu hudby předcvičoval různé jak to říct – nezbednosti. Třeba : dlouhý nos, válení se smíchy na zádech, skákání panáka, plácání si na různé části těla. Děti se smály a opravdu důkladně a poctivě vše opakovaly. Na našem karnevalu nebyl neúspěch při soutěžení žádným velkým nezdarem, vždyť každý mohl pokračovat ve volném tanci nebo jen odpočívat a sledovat ostatní kamarády.

Rozloučily jsme se hrou – šátečková. Uprostřed kroužku chodil jeden žák, maska, se šátkem. Po přerušení písně položil šátek před kamaráda, oba si klekli a vzájemně se pohladili.

Poděkováním všem za krásné masky a krásné společenské chování a rozdáním malých odměn naše veselí skončilo.

Alena Worschechová

   
     

Autor: Redakce

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení