VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Katastrální úřad pracuje na nové digitální katastrální mapě Tachova

TACHOV - Práce na digitalizaci katastrální mapy Tachova zahájil letos Katastrální úřad pro Plzeňský kraj. Pro majitele pozemků a objektů to znamená především to, že je budou pracovníci katastrálního úřadu postupně kontaktovat, aby nově zaměřili jejich nemovitosti

12.12.2007
SDÍLEJ:

Sídliště Rapotín.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

„Vyhotovení nové digitální katastrální mapy bude provedeno novým mapováním v celé rozloze katastrálního území Tachov. Jelikož se jedná o rozsáhlé práce, je obnova katastrálního operátu v katastrálním území Tachov rozvržena postupně v rozmezí let 2007 až 2012,“ informovala nás vedoucí majetkoprávního odboru tachovské radnice Drahomíra Červinková s tím, že nové mapování se dotkne všech vlastníků pozemků a staveb na celém katastrálním území Tachov.

Na každém pozemku budou pracovníci katastrálního úřadu zjišťovat jeho přesné hranice a prověří stavby, evidované v katastru a zobrazované v katastrální mapě. „Každý vlastník pozemku nebo stavby je s dostatečným předstihem pozván ke zjišťování hranic písemnou pozvánkou. Pokud se nemůže zjišťování hranic zúčastnit, je možné pověřit zastupováním jinou osobu, vždy písemnou plnou mocí,“ vysvětlila dále Červinková.

Zjišťování hranic provádí komise složená z pracovníků katastrálního úřadu, zástupců města a dalších orgánů. Na žádost vlastníka je povinen předseda komise prokázat se úředním průkazem. Každý vlastník je povinen členům komise a pomocným dělníkům umožnit vstup, případně vjezd na pozemek. Komise vstupuje na pozemek a prověří ve spolupráci s vlastníkem pozemku průběh jeho hranic a soulad s jejich zákresem v katastrální mapě. Zjištěné rozdíly se zapíší do tzv. soupisu nemovitostí a vlastník je podepíše. Hranice pozemku jsou v terénu vymezeny např. ploty, zdmi nebo jiným trvalým vyznačením.

V případě, že hranice pozemků nejsou vyznačeny, je nutné v termínu tyto hranice vyznačit jiným způsobem, např. mezníky. Povinnost vyznačit na vlastní náklad hranice svých pozemků vyplývá pro vlastníky z katastrálního zákona. Obdobně se provádí zjišťování obvodů staveb. Občan, který má všechny stavby a doklady ke stavbám v pořádku, nemusí mít obavy ze zjišťování hranic. V opačném případě je podle Červinkové vhodné zajistit si na stavebním odboru (OÚPRR) potřebná povolení, rozhodnutí nebo souhlasy. Po ukončení zjišťování průběhu hranic budou podle připravených podkladů zaměřeny označené lomové body.

Při této činnosti budou opět na pozemky vstupovat a vjíždět měřické skupiny. S výsledky nového mapování budou vlastníci postupně seznamováni formou tzv. námitkového řízení, které bude vyhlášeno v součinnosti s Městským úřadem v Tachově. Vlastníci se budou moci vyjádřit k návrhu nového katastrálního operátu. Po ukončení námitkového řízení a uběhnutí všech zákonných lhůt pak bude vyhlášen nový katastrální operát a v informačním systému katastru nemovitostí tak nahradí původní katastrální operát. Vzhledem k tomu, že vyhotovení katastrálního operátu takového rozsahu, je velmi náročná akce, žádá katastrální úřad o součinnost všechny státní orgány, orgány samosprávy a další organizace a především všechny vlastníky pozemků a staveb.

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Chovatelka plemene Aljaška získala pohár starostky

Kladruby – Výstava drobného zvířectva, kterou uspořádala Základní organizace Českého svazu chovatelů v Kladrubech ve spolupráci s tamními chovateli, byla součástí programu pouťových oslav v Kladrubech.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení