VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komise si čte starou kroniku

Tachovsko – O hlasy usiluje 1558 kandidátů, kteří kandidují za jedenáct politických stran a seskupení, a za nezávislé.

15.10.2010
SDÍLEJ:

Ve Kšicích čekali na 138 voličů. Volný čas si komise krátí křížovkami a čtením staré kroniky obce. Na snímku je volička Anna Kaprhálová ze Kšic.Foto: DENÍK/Martina Sihelská

Na Tachovsku se v pátek a v sobotu volí v padesáti městech a obcích. Jediná obec, kde volby nejsou, je Zhoř. Kandidáti usilující o přízeň voličů tam nestihli v termínu zaregistrovat kandidátní listinu. O termínu náhradních voleb ve Zhoři rozhodne Ministerstvo vnitra v příštích týdnech.

Ve Kšicích u Stříbra má možnost volit celkem 138 voličů. „Nejstarší voličkou je šestaosmdesátiletá Božena Straková z Lomničky, která nás pravidelně oslovuje, abychom k ní přijeli s urnou. Nikdy možnost volit nevynechala. Nejmladší je naopak Jana Lindová, které je právě osmnáct let,“ uvedla Helena Lindová, zapisovatelka volební komise.

Jako první v této obci odvolil Petr Kříž z Lomničky. „K volbám chodím pravidelně. Mám k tomu svůj důvod, vždy doufám v nějaké lepší změny,“ uvedl šestačtyřiceti­letý volič.

Volební komise ve Kšicích ve volné chvíli pročítá kroniku obce od roku 1945 nebo luští křížovky.

V Sytně zasedly do komise tři sestry

Sytno – Sytenská volební komise se skládá ze samých žen a z toho jsou tři sestry. Předsedkyní je Eva Kampelsheimerová, zapisovatelkou Jana Hrubá, dalšími členkami jsou její sestry Ludmila Hrubá a Mirka Réblová, poslední členkou je Lucie Samcová. Volit v této obci má možnost 242 voličů.

„Nestarší volička Terezie Štěrbová už zde byla, sama i vyšla schody do patra. Je jí letos jednadevadesát let. Naopak nejmladším voličem byl Tomáš Houžvička, který své osmnáctiny oslavil třináctého října. Oby tito voliči přišli hned v pátek odpoledne,“ uvedla Eva Kampelsheimerová.

Mezi voliči byl i Vlastimil Harvilla. „Já chodím volit pravidelně, beru to jako občanskou povinnost. Vždyť ti lidé na radnici taky potřebují nějaký mandát,“ smál se Harvilla.

Volné chvíle si členové komise zkracují poslouchání rádia a povídáním. Večeři i oběd si naplánovali studené.

Povídají si o dění ve městě

Stříbro – volební okrsek č. 6 (19.50) Stříbrský šestý okrsek čekal na svým 1032 možných voličů. Do komise zasedli Alena Staňková jako zapisovatelka, Pavel Cihlář, Marie Heřmanová, předseda Václav Beneš, Alois Veselý a František Patočka. Mezi nejstarší voliče patří Karel Sýkora, který se narodil v koncem října 1916. Zda se k volbám dostaví, členové neví, neboť pán je v nemocnici a o přivezení urny nepožádal.

„Ve volných chvílích si tu povídáme, jak o kandidátech, tak o dění ve městě. Hodně nás mrzí, že nechodí mladí, je jich málo,“ uvedli Marie Heřmanová s Pavlem Cihlářem.

Autor: Martina Sihelská

15.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Dvě loupežná přepadení za noc

Rodinný dům v Bezdružicích byl zřejmě zasažený bleskem.
5

Zřejmě po zásahu bleskem vzplál rodinný dům v Bezdružicích

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Plzeň - Centrum západočeské metropole se v sobotu proměnilo ve velkou pivní zahrádku.

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies