VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komunitní centrum představí hlavně místní autory

Tachov – Prostor tachovského komunitního centra v areálu bývalé Rybeny patří v tomto předvánočním čase prodejní výstavě s názvem Dárek rukou dělaný.

5.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Ludmila Orvošová

Návštěvníci si zde mohou zakoupit ručně vyráběné šperky z fima či z korálků, dřevěné a látkové hračky, fotografie a obrázky v originálních rámečcích, košíky pletené z papíru, adventní věnce a mnoho dalších vánočních dekorací z dílen lokálních tvůrců.

„V komunitním centru chceme tachovské veřejnosti představovat zejména místní autory," říká ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově Jana Hutníková, která má jako členka občanského sdružení Komunitní aktivity Tachovska – KAT v centru na starosti právě výstavy.

Komunitní centrum je v Tachově v provozu od roku 2010 a pro některé z autorů, kteří zde od té doby vystavovali, šlo o vůbec první veřejnou prezentaci. „Pro začínající tvůrce je výstava v centru zároveň příležitostí zjistit, zda jejich dílo dokáže oslovit také širší veřejnost, je to jejich první zkušenost s vystavováním vůbec," říká Hutníková. Stát se vystavujícím v tachovském komunitním centru je přitom jednoduché, stačí oslovit přímo Janu Hutníkovou nebo některého z dalších členů Katu. „Přijít může kdokoli, kdo se věnuje nějaké umělecké či řemeslné činnosti, ať už je to malba, kresba, fotografování, sochání, vyšívání nebo třeba výroba šperků či pletení. Velmi pravděpodobně se domluvíme na zařazení do výstavního plánu centra," poznamenala Hutníková.

Jaké výstavy měly za tříletou existenci komunitního centra největší úspěch? „To je těžko říci, každá byla svým způsobem zajímavá a své návštěvníky si našla," říká Hutníková. Velký úspěch zde však měla například výstava tachovského fotografa Ivana Staňka, který návštěvníkům ukázal neobvyklé pohledy na Tachov. Součástí výstavy byly také místní fotohádanky, přičemž nad tím, které tachovské zákoutí je na snímku zachyceno, se během vernisáže vedly zapálené diskuze. Dalším zajímavým počinem byla výstava dýmek, při níž měli návštěvníci možnost seznámit se s výrobou tohoto stylového kuřáckého náčiní. S velkým ohlasem se setkala také samostatná výstava výtvarných prací Libora Wagnera, klienta Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře.

Cílem komunitního centra je rozvíjet aktivní občanskou společnost a podporovat vzájemnou spolupráci místních obyvatel. Proto si autoři a jejich přátelé, za pomoci dobrovolníků z Katu, připravují celou akci víceméně sami – od prvotního návrhu až po samotnou instalaci výstavy a vernisáž. Ta je pak příležitostí k příjemnému setkávání.

Jaká je výstavní budoucnost komunitního centra v roce 2014? „Rádi bychom dali více prostoru mladým autorům, dětem a školní mládeži. Víme, že mezi školáky je spousta talentů. Jejich díla vznikají velmi spontánně, klidně třeba během vyučování pod lavicí. Bylo by zajímavé dát některým z nich příležitost představit se širší veřejnosti a tak je v jejich tvorbě podpořit," říká Hutníková.

Jak již bylo řečeno, v adventním čase patří prostor komunitního centra prodejní výstavě rukodělných výrobků. Výstavu je možné navštívit bezplatně vždy ve všední dny od 12.30 do 17 hodin. Otevřena bude rovněž během vánočních farmářských trhů, které se budou konat v sobotu 14. prosince od devíti hodin ráno.

Renata Wilflingová

Autor: Redakce

5.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení