VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kostelec se dočkal, jiné obce čekají

Kostelec – Necelé tři dny stačily silničářům na položení nového asfaltového koberce na průtahu obcí Kostelec. Silnice tak musela být částečně uzavřena a dělala se kompletně celá vozovka – nebyla tedy jedna polovina průjezdná, jak se to také někdy praktikuje, ale motoristé měli kompletně uzavřený vjezd.

29.5.2014
SDÍLEJ:

Necelé tři dny stačily silničářům na položení nového asfaltového koberce na průtahu obcí Kostelec. Foto: Martina Sihelská

„Takto jsme se domluvili s firmou. Upozornili jsme lidi, jak bude oprava probíhat, kudy se dá objíždět. Při práci na komunikaci další lidé čekali před i za stavbou, aby odkláněli vozidla. Jsem rád, že byl nový povrch takhle rychle, za pár dní položen," uvedl starosta Kostelce František Trhlík.
Celková příprava na rekonstrukci průtahu Kostelcem začala už v březnu. „Vyměnili jsme část kanalizačního řádu, včetně zatrubnění, připravila se parkovací místa u staré zástavby, položily se obrubníky. Následovalo položení podkladů pro budoucí chodníky, a to ve staré i v nové zástavbě," dodal starosta.

Tomu všemu navíc přecházelo připravení čističky a oddělené kanalizace pro dešťovou vodu i splašky spolu s vodovodem a plynem.
Obyvatelé Kostelce jsou s novou silnicí, o jejíž opravě se mluvilo již delší dobu, spokojeni. „My jsme rádi, silnice už opravdu potřebovala nový kabát a chodníky jsou také důležité. Starosta tu pro nás v posledních letech hodně udělal, my si ho za to vážíme. Dříve jsem bydlel ve Stříbře, ale tady to máme s rodinou mnohem raději," uvedl Jiří Kubín z Kostelce.

Obec má ještě v plánu vybudovat nový sběrný třídící dvůr, který by měl sloužit v rámci spolupráce i okolním obcím.
Mezi vozovky s velmi špatným povrchem patří například průtah obcí Lestkov. Obyvatelé a projíždějící motoristé si budou muset ještě nějaký čas počkat, ale určitá naděje svítá. „V současné době máme zpracovaný projekt na chodník a pokud by vyšly nějaké dotace, budeme chtít aby byl průjezd Lestkovem opraven," vyjádřila se Deníku starostka Lestkova Renata Šilingová.

Obec Lestkov, jak dále uvedla starostka, podala žádost na dotace z Regionálního operačního programu (ROP)  Jihozápad na opravu místní komunikace. „Konkrétně se jedná o silnici z Lestkova od hlavní silnice kolem hospody dolů k čističce. Také ve Vrbici  chceme opravu místní komunikace," dodala Šilingová.

V ideálním stavu nejsou silnice – jak průtah, který spravuje kraj, tak místní komunikace –  v obci Kšice. „Pokud vím, tak oprava průtahu v plánu silničářů není, ale některé místní komunikace plánujeme opravit. Máme totiž dělat kanalizaci a tam, kde bude hotová, se budou na komunikacích dělat nové povrchy," řekl Deníku starosta Kšic Petr Kříž.

S cestami ve dvacítce vesnic si musí poradit radnice v Boru. „Loni se dělaly nové povrchy místních komunikací v Holostřevech, před třemi roky to bylo v Damnově. Po obcích se snažíme vozovky ve velmi špatném stavu lokálně opravovat," uvedl starosta Boru Petr Myslivec s tím, že na Borsku je zřejmě v nejhorším stavu silnice do Borovan – ta ovšem do správy města nepatří.

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje nemá, jak Deníku v úterý řekl vedoucí stříbrského střediska Miroslav Sedláček, v plánu celkové opravy dalších průtahů obcí na Tachovsku. „Z vlastního rozpočtu ale budeme letos dělat nový povrch silnice od křižovatky, tedy od přehrady, směrem k okraji obce Milíře," uvedl Sedláček. Už několik let se hovoří o opravě silnice od pernolecké křižovatky do Přimdy. První etapa by měla podle Sedláčka začít v červenci. V plánu je rovněž oprava silnice od Únehlí přes Erpužice a Trpísty na hranice okresu. Zda se začne letos, silničáři zatím nepotvrdili.

Martina Sihelská

Autor: Jiří Kohout

29.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení