VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázně mají cenu Vesnice roku doma

Konstantinovy Lázně – Zlatou stuhu a ocenění Vesnice roku Plzeňského kraje v sobotu odpoledne oficiálně převzala obec Konstantinovy Lázně.

31.7.2016
SDÍLEJ:

Zlatou stuhu a ocenění Vesnice roku Plzeňského kraje v sobotu odpoledne oficiálně převzala obec Konstantinovy Lázně.Foto: DENÍK/Jaroslava Hohlová

Slavnostní vyhlášení se konalo na zelené louce za kulturním domem a počasí všem účastníkům přálo. Ocenění a Zlatou stuhou slavnostně převzal starosta obce Karel Týzl od hejtmana Václava Šlajse. Ten zároveň předal obci i šek v hodnotě sto tisíc korun. Předání mnoha dalších cen se zúčastnili i další členové Rady Plzeňského kraje, zástupci z ministerstev a též poslanec Václav Votava a senátor Miroslav Nenutil. „Jsem šťastný a dojatý a děkuji všem za to, co jsme v Konstantinových Lázních dokázali," poděkoval rozechvělým hlasem z pódia všem obyvatelům obce starosta Karel Týzl. Chválou nešetřili ani ostatní z oceněných, kteří měli možnost na slavnostně vyzdobeném pódiu promluvit. Všichni se shodli, že výhru Konstantinovým Lázním přejí, že si ji obec zaslouží a popřáli obci hodně úspěchů v celorepublikovém kole. Mezi pozvanými byli přítomni také starostové obcí, kteří už dříve Zlatou stuhu získali.

Obec Kostelec získala ocenění před dvěma lety, starosta František Trhlík tak letos předsedal hodnotitelské komisi. Zástupce Černošína, starosta Miroslav Plincelner k přání dodal, že sobotní slavnostní vyhlášení je už pěkným a milým vyvrcholením celého snažení, ale i on sám dobře ví, kolik práce se za získáním ocenění skrývá. Město Černošín Zlatou stuhu získalo v roce 2004.

V letošním, dvaadvacátém ročníku se soutěže zúčastnilo třicet obcí z Plzeňského kraje. Hodnotitelská komise je desetičlenná a podle vlastních slov je každoročně složitější vybrat nejlepší vesnici roku, nicméně na ocenění pro Konstantinovy Lázně se všichni jednoznačně shodli.

Součástí slavnostního programu bylo také předání dalších ocenění. Bílou stuhu za zapojení dětí a mládeže do života obce získala obec Drozdová ze severního Plzeňska. Modrou stuhu oceňující společenský život v obci získali Příchovice z jižního Plzeňska. Zelenou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu putovala do obce Zvíkovice na Rokycansku.

V letošním roce byla udělena i mimořádná cena pro nejlepší starostky. Oceněných jich bylo hned devět, které na hodnotitelskou komisi udělaly mimořádný dojem.

Jaroslava Hohlová

Autor: Redakce

31.7.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení