„Šli do voleb s jinou vizí, než jsem šla já,“ okomentovala nastalou situaci starostka Šilingová. Protistrana zase nešetří kritikou na adresu starostky. „Podle mého názoru se na obci děly nezákonné věci. Nechci s tím mít nic společného,“ řekl Deníku jeden z odstoupivších, Jan Ryneš.

Spory v obci jsou dlouhodobé a začaly prakticky po zvolení starostky do její funkce na podzim předminulého roku. „Starostka přešla na druhou stranu. Chtěli jsme například prosadit audit hospodaření v obecních lesích, protože máme podezření, že tam dochází ke krádežím. Ale nepodařilo se nám to,“ pokračoval Ryneš. Třecích ploch je mezi oběma stranami více. na internetových stránkách obce je zveřejněn dopis napsaný Janem Rynešem a adresovaný občanům obce. V něm krátce popisuje příčiny rezignace zastupitelů. Je jich hned několik. „Absolutně jsme nepochopili výrok, že starostu nebude nikdo úkolovat a dále že nikomu není nic do toho, kolik dní je mimo obec,“ píše Ryneš ve zmíněném dopise. „Ano, tento výrok nepopírám. Ale já nechci být loutkou zastupitelů. Starosta má za dění v obci přeci zodpovědnost. Nenechám s sebou manipulovat“ reagovala Šilingová.

Zatímco starostka neuvažuje o tom, že by opustila úřad, Ryneš se už nechce na spravování obce podílet. „Zastupitelem jsem byl dvanáct let. Je faktem, že tímto krokem jsme vyklidili pole, ale osobně už nebudu kandidovat v příštích volbách,“ dodal dnes již bývalý zastupitel. „Původně jsem chtěla odstoupit já, přemýšlela jsem o tom. Také s ohledem na mojí rodinu. „Ale tuhle práci dělám ráda a baví mne. navíc si myslím, že lidé nejsou se mnou nespokojení,“ dodala starostka Lestkova Renáta Šilingová.