VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lesy, strouhy i palouky jsou zase čistší

Tachovsko – Zatímco jedni bezostyšně zakládají černé skládky a vyhodí kdeco, jiní se nasazují a místo vyčistí. Zcela zdarma, dobrovolně ve svém volném čase.

19.4.2015
SDÍLEJ:

Ukliďme Česko, Bor.Foto: Ivana Mutzbauerová

O víkendu po celé republice bylo vidět tisíce dobrovolníků a Tachovsko nezůstalo stranou. V republice se uklízelo na více než devíti stech místech a mezi nimi byla například i oblast Studánky a Boru, přidalo se také Stříbro, Svojšín má úklid naplánovaný na středu.

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko vychází z mezinárodně osvědčeného modelu Let's Do It!. Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.

Obrovskou černou skládku uklidili dobrovolníci také u Dolů, v místech zaniklé obce Lukavice. Sešlo se jich tam devatenáct a posbírali dva kontejnery odpadu, převážně zbytků vraků aut. V tomto případě se iniciativy chopili zaměstnanci firmy. „Objevil se před námi velký projekt Ukliďme Česko, do kterého jsme zapojili i naši pobočku logistického střediska v Nové Hospodě," uvedla organizátorka Ivana Mutzbauerová a dodala, že: „Černé skládky bohužel neustále vznikají nové a nové a pokud bychom nepomohli a nedali ruku k dílu, tak bychom se časem utopili v odpadcích." Akci podpořilo město Bor, které přistavilo kontejnery. Do nich se nakonec naskládalo na šedesát kubických metrů odpadu. „Ten nepůjde do sběrného dvora, ale rovnou na skládku do Černošína," doplnil Petr Pich. Dobrovolníci se shodli, že preventivně na místo instalují ceduli se zákazem skládky a umístí fotopast pro případné odhalení pachatelů zakládajících černou skládku.

Uklízecí četa se také zformovala ve Studánce. Vyrazila do okolních lesů. „Naše obec se v letošním roce připojila do druhého ročníku celorepublikové akce. Patnáctičlenné partě, která se úklidu zúčastnila, obecní úřad moc děkuje," poukázala starostka Studánky Irena Zapletalová. „I přesto, že největší binec se uklízel průběžně celý měsíc, tak jsme toho nasbírali požehnaně. Naše lesy jsou nyní opět připraveny na příval houbařů a borůvkářů," dodala a připojila vzkaz platný celoplošně: „Vážení milovníci přírody, chovejte se prosím v naších lesích slušně."

Autor: Antonín Hříbal

19.4.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení