VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem chybí parkovací místa

Tachov – Nedostatek parkovacích míst, malý prostor pro slunění, výsadba stromů – to jsou nejčastější připomínky občanů k dostavovanému venkovnímu koupališti v Tachově.

26.4.2012 11
SDÍLEJ:

Nové venkovní koupaliště v Tachově je před dokončením. To by se mělo uskutečnit poslední dubnový den, tedy v pondělí. Foto: DENÍK/Marie Podzimková

Na webových stránkách Deníku reagovali na článek o blížícím se otevření tohoto sportoviště.

„Parkování téměř žádné, ležení tak pro sto lidí. Kde bude občerstvení? Kudy budou lidé chodit do vody? Podle mého názoru po první návštěvě opět hurá Německo," myslí si Vladimír Josif. „A kde tam ty lidi zaparkují? Koupák to bude pěkný, jak tak koukám, ale kdo přijede autem a nezaparkuje u bazénu, tak příště pojede jinam," napsal čtenář podepsaný jako Alešek.

„U starého koupaliště nebylo žádné místo k parkování a lidem to nevadilo. Pár kroků od nového koupaliště je plno parkovacích míst před sportovní halou a v Pobřežní ulici," odpovídá starosta Tachova Ladislav Macák. „Tak trochu mě zlobí, že obyvatelé města, a to i sportovci, odmítají udělat navíc pár kroků pěšky."

Občerstvení na koupališti bude. V současnosti je vyhlášeno výběrové řízení, přihlásili se čtyři zájemci. Stánek, stolky se židlemi a slunečníky budou hned u hlavního vchodu. „Vstupů do bazénu bude několik, návštěvníci ale budou muset projít nejprve přes takzvaná brodítka a sprchu," řekl Macák.

„Nejvíc se těším na tu obsazenost – 500, to jako že 300 na stojáka v bazénu a 200 v šatně?" pokračoval v dotazech čtenář Alešek.

„Kapacita řádově 500 lidí je součet míst v krytém i venkovním bazénu. Kapacita pro koupaliště je řádově 340 míst," odpověděl starosta.

„Kde ty loňské sliby jsou o rozšíření plochy pro slunění místo tenisových kurtů. Stromy ani keře kolem bazénu v nákresu nebyly. To snad mohl povolit jenom osobně zainteresovaný člověk. Nebo je potřeba vybrat zbývající miliony?" ptá se ve webové diskusi čtenář podepsaný jen zkratkou LM.

„Plocha pro slunění bude o tenisové kurty rozšířena, ale nebude to letos. Kurty patří policii a ta nesouhlasila s jejich prodejem městu. Je ochotna kurty postoupit za adekvátní náhradu. Počítáme s tím, že zavezeme a upravíme bývalé koupaliště a vybudujeme tam mimo jiné i nové kurty. Ty následně směníme s policií. Chtěli jsme to mít letos, ale z finančních důvodů jsme tuto akci museli přesunout," vysvětlil Macák.

Podle starosty byly součástí projektu jak stromy tak keře. „Jsou lidé, kteří nesnesou přímé slunění a vyhledávají stín. Právě kvůli nim je třeba, aby byly součástí areálu i stromy. Nehledě na to, že bylo nutné kvůli stavbě několik stromů pokácet a za ně poté vysadit nové." Keře se vysazují především podél cestiček a mají svůj smysl. Oddělují oddechovou plochu od vodní, ke které bude možné jít jen přes brodítka a sprchu.

Na koupališti se provádějí dokončovací práce především v rekreační části, na šatnách a sociálním zázemí. Není bez zajímavosti, že zařízení je vstřícné handicapovaným lidem. Ti budou mít například zvláštní šatny i sociální zařízení. Pro vstup do rekreačního bazénu budou moci vozíčkáři použít plošinu, která je spustí do vody.

Atrakce ocení především děti. Nechybí vodní číše skluzavky, houpací bazén, šplhací síť. Zajímavá jsou například i kaskádovitá lůžka na opalovaní, které chladí protékající voda a další novinky, které v Tachově dosud neznáme. Našlo se dokonce i místo pro plážový volejbal. Do budoucna se počítá i s velkým tobogánem, od něhož se prozatím muselo z finančních důvodů ustoupit.

„Právě nyní napojujeme sluneční kolektory, které jsou umístěné na střeše krytého bazénu. Ty ohřejí vodu a umožní prodloužit venkovní koupací sezónu," řekl starosta Macák. V ideálním případě by se prý venku dalo koupat pět až šest měsíců v roce.

Stavební firma by měla skončit v pondělí. Pak bude zahájen zkušební provoz. „V červnu nám koupaliště pomohou testovat děti, jsem už domluven se školami," uvedl starosta. Bude-li všechno v pořádku, koupaliště se veřejnosti otevře v červenci.

Autor: Marie Podzimková

26.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení