VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malá ves, malý sbor, ale velká soutěž

Neuměř – Neuměř je malá víska na Holýšovsku. Obyvatel, a tudíž i hasičů, tu žije poskrovnu. Těch prvně jmenovaných sto čtyřicet, těch druhých sedmatřicet. Jednou do roka se však počet lidí v obci zdvojnásobí. To když se tam koná soutěž O pohár starosty obce. Kvůli ní sem zamíří vždy kolem dvaceti hasičských družstev z Domažlicka, Tachovska, ale i Plzně – jihu.

27.8.2009
SDÍLEJ:

Hasičská soutěž O pohár starosty obce Neuměř.Foto: Deník/ Václav Tauer a OÚ Neuměř

Soutěž v požárních útocích poprvé v Neuměři uspořádali k 65. výročí založení hasičského sboru. Od té doby se tu zápolí o pohár starosty obce. Letos již potřetí. „Jsme rád, že se nám daří přilákat hodně sborů z širokého okolí. Pokaždé sem jezdí kolem dvaceti týmů, což i s diváky obnáší asi tři stovky lidí,“ odhaduje starosta obce Antonín Kolář.

Neuměřští se mohou opřít o sponzory, kteří jim pomáhají s cenami pro každý ze zúčastněných týmů. Atmosféru si oblíbil i poslanec Jan Látka, který sem poslední roky jezdí.

Uspořádat tak velký podnik stojí velké úsilí. S přípravami se začíná o čtyři měsíce dříve. „Je třeba nahlásit termín, zajistit kapelu na večerní zábavu, občerstvení, rozhodčí, komentátora i doprovodný program,“ dodává Kolář.

I když sbor v Neuměři patří k těm menším, jeho členové prokazují, jak platnými pro obec jsou. A to nejen tím, že pořádají již zmíněnou soutěž i bál a podílejí se na dětském dni nebo masopustu. „Když se v roce 2000 vylil Neuměřský potok, byli to právě hasiči, kdo stavěl hráze z pytlů s pískem. A to bez ohledu na to, že voda zaplavila i naši zbrojnici,“ vzpomíná starosta sboru Jaroslav Hašek. Hasiči mají zásluhu i na obnově kulturního domu, který v roce 1987 vyhořel. Pomáhali s hašením, ale zachránit se tehdy v mrazivém lednovém počasí podařilo jen hospodu. Do roka však v Neuměři stál kulturák nový…

Autor: Václav Tauer

27.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení