VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce s lidmi lépe komunikovat

Stříbro – Kvalitnější služby a přívětivější prostředí na úřadě. Lepší komunikace s občany města o klíčových rozhodnutích, která mají vliv na život obyvatel, či zlepšení informovanosti o aktivitách městského úřadu.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

To všechno si vedení města Stříbra slibuje od nového projektu, který je pojmenován poněkud komplikovaným názvem Zefektivnění stávajících a tvorba nových prostředků komunikace města Stříbra s občany.

První kroky v tomto projektu, který začal v dubnu letošního roku a skončí v březnu roku 2019, už radnice podnikla. „V současné době se pracuje na zpřehlednění internetových stránek města, aby se v nich lidé lépe vyznali a aby stránky byly pro ně zajímavější,“ uvedl starosta Stříbra Karel Lukeš.

Zároveň se připravují dotazníky, ve kterých se mohou občané vyjádřit, co jim v komunikaci s radnicí chybí a jaká zlepšení by uvítali. „Dotazníky se budou ve městě distribuovat v nejbližších týdnech,“ dodal starosta. Odpovědi a podněty z dotazníků pak poslouží ke konkrétním opatřením, která vedení města provede.

V první fázi projektu se bude rovněž hodnotit současné fungování jednotlivých odborů města. I na toto hodnocení pamatují dotazníky, které lidé obdrží – k práci městského úřadu a jeho odborů se budou moci rovněž vyjádřit.

„Na základě úvodních šetření bude zpracována Koncepce komunikace a spolupráce města s občany. Tento dokument bude obsahovat aktivity a postupy, které zkvalitní fungování jednotlivých úřadů, ať již z hlediska jejich efektivity, tak i přívětivosti pro občany. Součástí koncepce bude i návrh aktivit, které zvýší zapojení občanů do rozvoje města,“ uvádí se v dokumentaci k projektu.

Zaměstnance radnice pak čekají různá školení zaměřená na komunikaci i na techniky a postupy zapojování veřejnosti do plánování a rozhodování ve městě. Projekt také počítá s uskutečněním tří konkrétních aktivit, při kterých budou moci občané přímo ovlivnit vybrané konkrétní rozhodnutí města. Jaké konkrétní aktivity to budou, o tom se zatím jedná.

Autor: Jiří Kohout

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve stříbrských Minoritských zahradách se nově nachází květinová výzdoba v podobě berušek.

V Minoritských zahradách rostou obří berušky

Plzeňská Viktoria vstupuje do nové sezony v nových dresech!

ANKETA: Návrat k tradici. Viktoria opět mění dresy. Hlasujte, který je nejhezčí

Děti si zkusily profesionální kemp

Tachov – Fotbalovou školu pod vedením zkušených fotbalistů Jaromíra Šimra (působil např. v Excelsior Rotterdam, Nijmegen), kterému pomáhal Tomáš Hájovský (do června FK Tachov, nyní Domažlice), absolvovalo v minulých dnech několik malých nadějí z Tachovska.

FOTO: Tachovské aerobičky slavily na mistrovství republiky úspěchy

Tachovsko – Poslední půlrok se po celé republice uskutečnila regionální výběrová kola na mistrovství České republiky v aerobiku, která byla spojena s výběrem semifinalistek na Miss aerobik. V každém kole porota vybrala při cvičení aerobiku 10 až 15 dívek ze všech věkových kategorií do velkého semifinále, kde se následně vybíralo deset nejlepších finalistek.

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Základní i mateřské školy obsadili o prázdninách řemeslníci

Tachov – Ačkoli si děti užívají prázdnin, objekty základních a mateřských škol, jejichž zřizovatelem je město Tachov prázdnotou rozhodně nezejí. Každoročně je dvouměsíční volno využíváno k nutným opravám, stavebním úpravám, malování, sekání zahrad, údržbě venkovních prvků či velkému úklidu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení