VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město přistaví sběrnu do všech svých osad

Přimda – Mobilní sběr objemného odpadu, nebezpečných složek komunálního odpadu a zpětný odběr elektrozařízení připravuje v dubnu město Přimda.

6.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Sběr se uskuteční, jak Deník informovala místostarostka Přimdy Marie Šperková, v sobotu 17. dubna.

„V Přimdě a osadách, které k městu náležejí, bude třináct stanovišť, kam budou moci obyvatelé odpad shromažďovat,“ uvedla místostarostka.

Mobilní sběrna bude od 8 do 10 hodin v Přimdě za kotelnou, poté se přesune k zimnímu stadionu. Tam se bude odpad shromažďovat do 12 hodin. Na návsi v Újezdu pod Přimdou bude sběr od 8.10 do 8.25 hodin, na návsi v Mlýnci od 8.35 do 8.50 hodin. Přesně v devět hodin by měla být mobilní sběrna přistavena u prodejny ve Velkých Dvorcích, o dvacet minut později u bytovek. Tam bude k dispozici do 9.40 hodin. Od 9.50 do 10 hodin na návsi v Kundraticích, následovat budou Malé Dvorce (10.05 až 10.15 hodin), Jadruž (10.20 až 10.30 hodin), náves v Třískolupech (10.40 až 11 hodin), náves v Rájově (11.05 až 11.15 hodin), Orlov (11.20 až 11.30 hodin) a Málkov (11.40 až 11.50 hodin).

„Ve vymezených časech mohou občané předat do mobilní sběrny firmy Ekodepon následující nebezpečné odpady,“ uvedla místostarostka. Mezi nebezpečné odpady se například počítají obaly se zbytky barev a laků, obaly (plastové, plechové) znečištěné škodlivinami, olověné akumulátory, monočlánky, pneumatiky, oleje, olejové filtry, hadry a sorbenty znečištěné škodlivinami, staré léky, zbytky ředidel a rozpouštědel, případné další nebezpečné složky vyskytující se v komunálním odpadu.

Odpad s obsahem azbestu, například eternitová střešní krytina, musí být ze zákona neprodyšně zabalen.

Do zpětného odběru elektrozařízení lze při mobilním sběru odpadu předat třeba televizory, počítače a monitory, lednice, mrazáky, zářivky, výbojky a veškeré ostatní elektrospotřebiče. Zařízení však musí být kompletní.

„Současně bude přistaven velkoobjemový kontejner na objemný komunální odpad. To jsou například části vyřazeného nábytku, koberce, lina, odpady z vyklízení půd a sklepů a podobně,“ doplnila Šperková.

Veškeré odpady budou od občanů přebírány zdarma. Město prosí občany k donášení předmětných odpadů pouze v době přistavení kontejnerů, aby odpady byly ukládány přímo do nich.

Kromě jarního svozu se uskuteční také podzimní svoz objemného, nebezpečného odpadu a elektrozařízení. Tento podzimní sběr se uskuteční v sobotu 9. října.

Autor: Jiří Kohout

6.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městský úřad

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Jaroslav Kracík

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Čtvrteční odveta play-off začíná v Larnace v 18.00 hodin SEČ.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení