VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městský park získá novou zeleň a stromy

Planá – S nadsázkou lze říct, že Planá je městem parků. Ve svém středu ale i blízkém okolí se jich nachází hned šest.

18.6.2017
SDÍLEJ:

Parky lemují historickou část Plané.Foto: Archiv Město Planá

Většina z nich už prošla rekonstrukcí nebo revitalizací, město přírodní prostory upravilo a vyčistilo. Na mnoha místech pak nechalo instalovat nebo vyměnit lavičky a přibyly i chodníky a stezky pro pěší.

Největší pozornost obyvatel v poslední době vzbudila zdařilá rekonstrukce centrálního parku, který se rozprostírá severně od náměstí. „Projekt na realizaci revitalizace parku jsme nechali vypracovat už před několika lety. Po několika jeho úpravách je dnes Městský velmi oblíbeným místem k relaxaci,“ řekla Tachovskému deníku starostka města Planá Martina Němečková.

V uplynulých dnech byla pozvána veřejnost aby se vyjádřila k dalším plánovaným úpravám. Za účasti veřejnosti se zde sešel projekční tým ve složení Klára Salzmann a Evy Jeníkové, a společně se zástupci města lidé diskutovali o dalších možných úpravách prostoru. „Sešlo se přibližně třicet lidi, kteří pomocí dotazu sdělili s čím jsou spokojeni, a co by případně chtěli změnit či doplnit. Hlavním důvodem, proč jsme objednali tento projekt ale bylo doplnění zeleně a stromů, které zatím v parku proběhlo jen částečně. Na základě podnětu od veřejnosti projekční kancelář zapracuje požadavky do projektu a předloží nám vhodnou variantu,“ doplnila Martina Němečková.

Městský park byl slavnostně otevřený před více než dvěma lety a zájem vzbudil velkorysý prostor ale i nově vybudovaná in-line dráha a stezka pro pěší. Novinkou, která se nachází na dvou místech je osvícení některých části parku odspodu svítícími světly. Ty ale kromě obdivu vzbuzují i kritické reakce. Odpůrci nejčastěji zmiňují oslnění za úplně tmy, nebo nebezpečí pro přelétající ptáky. „Je pravda, že za naprosté tmy světla asi oslnit mohou. Nicméně současné umístění světel a jejich počet byl odborně zapracováno do architektonické studie a schválen. Toto osvětlení mělo jen upozornit na obě posedavá mola.“ vysvětlila starostka.

Autor: Jaroslava Hohlová

18.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě loupežná přepadení za noc

Rodinný dům v Bezdružicích byl zřejmě zasažený bleskem.
5

Zřejmě po zásahu bleskem vzplál rodinný dům v Bezdružicích

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Plzeň - Centrum západočeské metropole se v sobotu proměnilo ve velkou pivní zahrádku.

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies