VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí stříbrští včelaři opět zabodovali

Stříbro – Čtyřicet tři účastníků z devíti včelařských kroužků z Plzeňského a Karlovarského kraje změřilo o uplynulém víkendu své síly v oblastní soutěži mladých včelařů Zlatá včela 2017.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Mladí včelaři musí během soutěže prokázat nejen teoretické znalosti, poradit si musí umět i s praktickou zkouškou.Foto: Oldřich Koubek

Setkání mladých včelařů přispělo k navázání nových přátelství, vzájemné výměně zkušeností i k porovnání toho, jak se v kterém kroužku daří zvládat výchovu k chovu včel. „Soutěž proběhla jako urputné, ale čestné zápolení, v němž účastníci potvrdili, že mají rádi přírodu a úspěšně se připravují k tomu, aby z nich byli zdatní a vzdělaní včelaři,“ řekl Tachovskému deníku vedoucí stříbrského včelařského kroužku Oldřich Koubek.

A stříbrští mladí včelaři opět bodovali. V kategorii mladších žáků byl vyhlášen vítězem David Lang z včelařského kroužku VKM Stříbro, druhý byl Filip Junek VKM Kladruby, a na třetím místě skončil Josef Marek VKM Stříbro. V kategorii starších žáků pak zvítězil Jakub Heicl, na druhém místě se umístila Alžběta Bezděková a na třetím místě Noemi Pospíšilová, všichni z VKM Stříbro. „Všichni tři na prvém, druhém a třetím místě z kategorie starších žáků postupují do ústředního celorepublikového kola soutěže Zlatá včela v Nasavrkách a budou zde obhajovat vynikající úspěchy svých předchůdců,“ doplnil Oldřich Koubek.

Členové Včelařského kroužku mládeže (VKM) ze Stříbra v loňském roce ale i v letech 2014, 2015 v ústředním kole obsadili přední místa a postoupili na mezinárodní setkání včelařské mládeže IMYB. V soutěži, která je součástí mezinárodního setkání, pak Matěj Frouz obsadil v roce 2014 čtvrté místo, v roce 2015 pak stříbrští včelaři zaznamenali obrovský úspěch Matěje Brzice, který v mezinárodní soutěži dokonce zvítězil.

Všichni účastníci oblastního kola soutěže Zlatá včela ve Stříbře na závěr obdrželi věcné ceny, které jim budou upomínkou na soutěžní setkání a také podnětem pro další rozvíjení svých včelařských vědomostí a dovedností. „Oblastní kolo Zlaté včely 2017 skončilo. Mladým včelařům i jejich vedoucím je třeba popřát hodně úspěchů do dalšího roku v prospěšné a chvályhodné činnosti. Všem, kteří se na uskutečnění letošního oblastního kola Zlaté včely ve Stříbře podíleli, patří upřímné poděkování. A již nyní se organizátoři letošního oblastního kola, členové Základní organizace Českého svazu včelařů ve Stříbře, těší na další setkání při Zlaté včele 2018,“ uzavřel vedoucí včelařského kroužku.

Soutěž mladých včelařů Zlatá včela se konala pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje a starosty města.

Autor: Jaroslava Hohlová

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Milovníci koní měli v Kladrubech svátek. Slavili zde Den koní, průvodem i ukázkami výcviku.
15

FOTO: Svátek koní oslavili v Kladrubech průvodem

Eva Urbanová se s tleskajícím publikem rozloučila písní Čury mury fuk, z Rusalky od Antonína Dvořáka.
22

FOTOGALERIE: Publikum ocenilo Evu Urbanovou velkým potleskem vestoje

Střet dvou vozidel skončil smrtí

Tachovsko – Uplynulý víkend měl bohužel smutný závěr. Na jinak klidných silnicích Tachovska totiž došlo k vážné dopravní nehodě, která skončila nejhorším možným scénářem.

Kopolovič vychytal další jarní nulu

Tachovsko – Dalším, v pořadí již 23. kolem, pokračovala I.B třída skupiny A. Diváci opět viděli nelítostné boje a spoustu pěkných branek. Kopolovič vychytal další nulu, Chodský Újezd opět vysoko prohrál.

Muzejní večer zpřístupnil památky

Stříbro - Muzejní večer připravilo pro návštěvníky Městské muzeum ve Stříbře o uplynulém víkendu.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies