VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mobilní hospic získal podporu veřejnosti

Tachov - Mobilní hospic v Tachově si po roce fungování našel své místo v mozaice poskytovaných služeb na Tachovsku, které pomáhají nevyléčitelně nemocným dožít doma v kruhu své rodiny.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Přestože na Tachovsku organizací poskytujících terénní služby působí více, především pak domácí péče, charita nebo asistenční služby. Mobilní hospic je vybaven odborným týmem sestaveným z lékařek specialistek onkoložky, internistky a anestezioložky, zdravotních sester vyškolených v oblasti paliativní terapie, sociální pracovníky, duchovním a psychologem službou, která nevyléčitelně nemocným nabízí komplexní zdravotní péči.Mobilní hospic si za dobu svého působení na Tachovsku získal mnoho příznivců a podporovatelů, nicméně stále čeká, stejně jako ostatní hospice po celé republice, na své právní ukotvení. „Přestože poskytujeme návaznou službu na péči, která se pacientům dostane v nemocnicích nebo u domácí péče, máme stále statut neziskové organizace a na svou činnost si musíme shánět prostředky sami. Symbolicky se na ní podílejí i samotní klienti. V tomto roce jsme si získali důvěru veřejnosti, v současné době jsme v očích veřejnosti založili nenahraditelnou službu, kterou bylo třeba umírajícím a jejich rodinám zajistit. Věříme proto, že nezůstane u slov a legislativa se změní i ve prospěch hospiců," řekla Tachovskému deníku jedna ze zakladatelek hospice Iva Csanalósi.

Zatím je tak činnost zařízení plně závislá na získávání prostředků od měst, obcí, nadací a nadačních fondů nebo soukromých dárců. Při jednom z posledních jednání Plzeňského kraje se na mobilní Hospic Sv. Jiří v Tachově podařilo od kraje získat šest set tisíc korun na jeho činnost. Roční rozpočet organizace přitom činní přibližně dva miliony korun. „Vážíme si jakéhokoliv daru nebo pomoci a velmi děkujeme.

Jsme snad jedinou organizací v Tachově, která má zřízený transparentní účet a každá naše vynaložená koruna tak může být veřejností sledována. Sami se ale také snažíme aktivně zapojovat do různých akcí při nichž propagujeme a zároveň financujeme služby mobilní specializované paliativní péče . Hned po novém roce jsme organizovali Tříkrálovou sbírku, kam se zapojila i obec Studánka a přispěla nám na činnost, v dubnu se bude konat na naši podporu charitativní burzička při Burze dětského oblečení v Tachově, na květen máme naplánovaný Literární večer s poezií a živou bluesovou hudbou Josefa Kainara a skauti Černošín pro nás uspořádají Běh pod Volfštejnem," vyjmenovala další z organizátorek Lucie Davidová a dodala, že získané peníze chtějí využít i na nákup speciálních elektrických polohovacích lůžek s antidekubitními matracemi (proti proleženinám), injekční dávkovač léků, kyslíkový koncentrátor nebo další kompenzační pomůcky a zdravotnické prostředky.

Autor: Jaroslava Hohlová

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hranice ČR. Ilustrační foto.

Muzeum Pohraniční stráže zahajuje v sobotu sezonu

V Tachově začaly oslavy Dne země na náměstí sběrem hliníku. Poté se účastníci vydali na procházku Knížecí alejí přes Mohylu do genového sadu, kde se mohli občerstvit.
23

OBRAZEM: Svojšínští slavili Den země úklidem, v Tachově procházkou

R. Weschta po stříbru v Lokti: Zatím pro mě nejlepší výsledek

Stříbro – Motokrosový závodník Rudolf Weschta se v loňské sezóně definitivně zabydlel v elitní třídě MX1 a konečným pátým místem v MMČR potvrdil příslušnost k nejužší tuzemské špičce.

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

OBRAZEM: Špacírem po Zlaté cestě putovali nadšenci cestou necestou

Tachov, Bärnau – Už potřinácté vyrazili účastníci na Špacír po Zlaté cestě. Akce pořádaná v česko-bavorské spolupráci spolky Terra Tachovia a Via Carolina se koná vždy na podzim a na jaře.

OBRAZEM: Čtrnáct chlapečků a tři holčičky přivítali v Kladrubech

Kladruby – Obřadní síň městského úřadu v Kladrubech hostila jednu z nejvýznamnějších událostí v roce. Slavnostně tady přivítali nové občánky. Těch se sešlo celkem sedmnáct, z toho byla tři děvčátka a čtrnáct chlapečků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies