VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mobilní hospic získal podporu veřejnosti

Tachov - Mobilní hospic v Tachově si po roce fungování našel své místo v mozaice poskytovaných služeb na Tachovsku, které pomáhají nevyléčitelně nemocným dožít doma v kruhu své rodiny.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Přestože na Tachovsku organizací poskytujících terénní služby působí více, především pak domácí péče, charita nebo asistenční služby. Mobilní hospic je vybaven odborným týmem sestaveným z lékařek specialistek onkoložky, internistky a anestezioložky, zdravotních sester vyškolených v oblasti paliativní terapie, sociální pracovníky, duchovním a psychologem službou, která nevyléčitelně nemocným nabízí komplexní zdravotní péči.

#clanek|3212517#

Mobilní hospic si za dobu svého působení na Tachovsku získal mnoho příznivců a podporovatelů, nicméně stále čeká, stejně jako ostatní hospice po celé republice, na své právní ukotvení. „Přestože poskytujeme návaznou službu na péči, která se pacientům dostane v nemocnicích nebo u domácí péče, máme stále statut neziskové organizace a na svou činnost si musíme shánět prostředky sami. Symbolicky se na ní podílejí i samotní klienti. V tomto roce jsme si získali důvěru veřejnosti, v současné době jsme v očích veřejnosti založili nenahraditelnou službu, kterou bylo třeba umírajícím a jejich rodinám zajistit. Věříme proto, že nezůstane u slov a legislativa se změní i ve prospěch hospiců," řekla Tachovskému deníku jedna ze zakladatelek hospice Iva Csanalósi.

Zatím je tak činnost zařízení plně závislá na získávání prostředků od měst, obcí, nadací a nadačních fondů nebo soukromých dárců. Při jednom z posledních jednání Plzeňského kraje se na mobilní Hospic Sv. Jiří v Tachově podařilo od kraje získat šest set tisíc korun na jeho činnost. Roční rozpočet organizace přitom činní přibližně dva miliony korun. „Vážíme si jakéhokoliv daru nebo pomoci a velmi děkujeme.

Jsme snad jedinou organizací v Tachově, která má zřízený transparentní účet a každá naše vynaložená koruna tak může být veřejností sledována. Sami se ale také snažíme aktivně zapojovat do různých akcí při nichž propagujeme a zároveň financujeme služby mobilní specializované paliativní péče . Hned po novém roce jsme organizovali Tříkrálovou sbírku, kam se zapojila i obec Studánka a přispěla nám na činnost, v dubnu se bude konat na naši podporu charitativní burzička při Burze dětského oblečení v Tachově, na květen máme naplánovaný Literární večer s poezií a živou bluesovou hudbou Josefa Kainara a skauti Černošín pro nás uspořádají Běh pod Volfštejnem," vyjmenovala další z organizátorek Lucie Davidová a dodala, že získané peníze chtějí využít i na nákup speciálních elektrických polohovacích lůžek s antidekubitními matracemi (proti proleženinám), injekční dávkovač léků, kyslíkový koncentrátor nebo další kompenzační pomůcky a zdravotnické prostředky.

Autor: Jaroslava Hohlová

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení