VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mobilní hospic získal podporu veřejnosti

Tachov - Mobilní hospic v Tachově si po roce fungování našel své místo v mozaice poskytovaných služeb na Tachovsku, které pomáhají nevyléčitelně nemocným dožít doma v kruhu své rodiny.

13.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Přestože na Tachovsku organizací poskytujících terénní služby působí více, především pak domácí péče, charita nebo asistenční služby. Mobilní hospic je vybaven odborným týmem sestaveným z lékařek specialistek onkoložky, internistky a anestezioložky, zdravotních sester vyškolených v oblasti paliativní terapie, sociální pracovníky, duchovním a psychologem službou, která nevyléčitelně nemocným nabízí komplexní zdravotní péči.

#clanek|3212517#

Mobilní hospic si za dobu svého působení na Tachovsku získal mnoho příznivců a podporovatelů, nicméně stále čeká, stejně jako ostatní hospice po celé republice, na své právní ukotvení. „Přestože poskytujeme návaznou službu na péči, která se pacientům dostane v nemocnicích nebo u domácí péče, máme stále statut neziskové organizace a na svou činnost si musíme shánět prostředky sami. Symbolicky se na ní podílejí i samotní klienti. V tomto roce jsme si získali důvěru veřejnosti, v současné době jsme v očích veřejnosti založili nenahraditelnou službu, kterou bylo třeba umírajícím a jejich rodinám zajistit. Věříme proto, že nezůstane u slov a legislativa se změní i ve prospěch hospiců," řekla Tachovskému deníku jedna ze zakladatelek hospice Iva Csanalósi.

Zatím je tak činnost zařízení plně závislá na získávání prostředků od měst, obcí, nadací a nadačních fondů nebo soukromých dárců. Při jednom z posledních jednání Plzeňského kraje se na mobilní Hospic Sv. Jiří v Tachově podařilo od kraje získat šest set tisíc korun na jeho činnost. Roční rozpočet organizace přitom činní přibližně dva miliony korun. „Vážíme si jakéhokoliv daru nebo pomoci a velmi děkujeme.

Jsme snad jedinou organizací v Tachově, která má zřízený transparentní účet a každá naše vynaložená koruna tak může být veřejností sledována. Sami se ale také snažíme aktivně zapojovat do různých akcí při nichž propagujeme a zároveň financujeme služby mobilní specializované paliativní péče . Hned po novém roce jsme organizovali Tříkrálovou sbírku, kam se zapojila i obec Studánka a přispěla nám na činnost, v dubnu se bude konat na naši podporu charitativní burzička při Burze dětského oblečení v Tachově, na květen máme naplánovaný Literární večer s poezií a živou bluesovou hudbou Josefa Kainara a skauti Černošín pro nás uspořádají Běh pod Volfštejnem," vyjmenovala další z organizátorek Lucie Davidová a dodala, že získané peníze chtějí využít i na nákup speciálních elektrických polohovacích lůžek s antidekubitními matracemi (proti proleženinám), injekční dávkovač léků, kyslíkový koncentrátor nebo další kompenzační pomůcky a zdravotnické prostředky.

Autor: Jaroslava Hohlová

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hostem pravidelného hudebně literárního večera Zpívánky byl ornitolog, osvětový pracovník, divadelní ochotníci a pracovník Muzea Českého lesa Pavel Řepa.
6

Umístněnka zavedla Pavla Řepu z Prahy až do Tachova

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Komedyjanti z Tachova představí svého Filipa

Tachov – Úterní večer bude v prostorách kina Mže opět patřit domácímu divadlu. Komedyjanti z Tachova se totiž představí ze svou novou premiérou.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

V Labuti poznávali československé a české filmy

Labuťský videostop je název soutěže, kterou uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Labuť se spolkem žen Labuťačky.

Vyrazila na procházku, našla oběšence

Stříbro - V lese mezi Stříbrem a Kšicemi objevila žena oběšeného muže.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies