VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na dopravce chybí policisté

Tachovsko – František Matoušek z Tachova je profesionálním řidičem a se služebním autem najede někdy i čtyři tisíce kilometrů měsíčně. Jindy zase jen pár set kilometrů. Má tedy častěji příležitost setkat se s hlídkami dopravních policistů.

15.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

„Nemám pocit, že by jich ubylo, frekvence a viditelnost policejních hlídek se podle mého názoru nezměnila," uvedl řidič. „Jsou kolikrát vidět i na neočekávaných místech," dodal.

Přesto se, jak Deníku sdělila tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, dopravní policie na Tachovsku potýká s velkým nedostatkem policistů. „Od počátku ledna letošního roku se tachovská dopravní policie potýká s nedostatkem policistů. Nad bezpečností a plynulostí silničního provozu dohlíží i dopravní policisté z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství a jiných územních odborů," uvedla mluvčí.

Veřejnost by se tak podle jejích slov mohla domnívat, že se dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ze strany dopravních hlídek výrazně omezil. „Četnost silničních kontrol se ve skutečnosti ale nijak znatelně nezměnila," dodala a prakticky potvrdila názor profesionálního řidiče z úvodu tohoto článku.
Dopravní policisty z Tachovska od počátku letošního roku pro dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu posílili dopravní policisté z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a dopravní policisté ze sousedních územních odborů, konkrétně z Územního odboru Domažlice a Územního odboru Plzeň – venkov.

Všiml si toho také Karel Sibal, který provozuje odtahovou službu.

„S dopravními policisty se setkávám především u dopravních nehod. S odtahovou službou jezdím už řadu let a v poslední době jsem si všiml nových tváří. Dlouhodobě jsem se potkával se stejnými lidmi, občas někdo odešel do výsluhy, ale poslední dobou se začali stále častěji objevovat lidé, které neznám," potvrdil Deníku provozovatel odtahovky.

Vedení tachovského územního odboru si pochvaluje, že spolupráce s policisty ze sousedních okresů se osvědčila. Policisté odhalili za první čtvrtletí více řidičů hříšníků než za poslední tři měsíce předchozího roku.

„To, že se spolupráce, která bude i nadále pokračovat, osvědčila, dokazuje i nárůst řešených přestupků v dopravě. Za poslední čtvrtletí loňského roku tachovští dopravní policisté řešili celkem 260 přestupků, z nich 46 oznámili správnímu orgánu, zbylých 214 vyřešili na místě uložením blokové pokuty v úhrnné částce 98 600 korun," uvedla policejní mluvčí.

Za první čtvrtletí letošního roku pak řešili dopravní policisté, včetně vypomáhajících dopravních policistů z jiných okresů, na Tachovsku celkem 612 přestupků. „Z nich 531 vyřešili na místě uložením blokové pokuty v úhrnné částce přesahující 220 000 korun, zbylých 81 přestupků oznámili příslušnému správnímu orgánu," dodala Jiroušková s tím, že nejčastějšími porušeními zákona, za které policisté řidiče pokutují, je špatný technický stav vozidla, nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a jízda bez použití bezpečnostních pásů nebo zádržného systému, tedy dětské autosedačky.

Nedostatek policistů, včetně dopravních, se tachovský územní odbor snaží řešit náborem nových zájemců. Ti se podle slov mluvčí mohou obrátit přímo na personální pracovnici tachovského územního odboru, nebo na personální odbor krajského policejního ředitelství. Kontakty a bližší informace je možné najít na internetových stránkách policie.

Autor: Jiří Kohout

15.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení