VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na tachovskou farnost brzy dorazí vzácný putovní obraz

Tachov – Kopie putovního obrazu Panny Marie Schoenstattské, kterou na svých cestách nosil brazilský páter Pozzobon, dorazí za několik dní také do Tachova. Římskokatolická farnost tento významný obraz představí v neděli 22. ledna.

13.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto:

„Tento vyhlášený obraz putuje po celé Evropě a zavítá i k nám do Tachova. Je veliký 60 na 90 centimetrů a váží se k němu četná vyslyšení proseb a modliteb,“ popsal Deníku tachovský farář Václav Vojtíšek. „Znesváření manželé se v jeho blízkosti dávají zase dohromady a nacházejí cestu k usmíření, lidé v jeho blízkosti nacházejí cestu k víře, děti se stávají poslušnější vůči svým rodičům. Všichni jsou naplněni nevšedním pokojem a mírem. V blízkosti tohoto obrazu je cítit Boží přítomnost,“ uvedl tachovský farář.

Průvodkyní obrazu je bývalá farnice z Tachova Eliška Kapalínová. Ta přiveze dílo nejdříve do Starého Sedliště, kde si budou moci zájemci Pannu Marii Schoenstattskou prohlédnout 22. ledna při farních bohoslužbách od 8 hodin. Ihned poté, v 10 hodin, bude obraz k vidění při bohoslužbě v tachovském farním kostele.

„Dále bude možné v úterý 24. ledna od 17.30 hodin na faře v Tachově vyslechnout od průvodkyně obrazu více informací. Nejen o historii, ale i o jeho putování a významu. Společné posezení na faře ukončíme modlitbou posvátného růžence,“ uvedl Vojtíšek s tím, že pro farnost a věřící je možnost seznámit se s obrazem význačnou událostí.

Kdo byl páter Pozzobon

João Luiz Pozzobon se narodil 12. prosince 1904 v Ribeirao, v jižní Brazílii. Vyučil se obchodníkem. V roce 1927 se oženil, s manželkou Teres měli dvě děti. Teres brzy zemřela a Pozzobon se oženil podruhé. S Viktorií Marií Filipetovou měl dalších pět dětí. Koupil jednoduchý dřevěný dům a zařídil si malý obchod se smíšeným zbožím. V letech 1947 – 48 pomáhal po volných večerech při stavbě exercičního domu u kapličky v Sante Maria. V této době se seznámil s Schönstattským hnutím a vstoupil do první formující se schönstattké mužské skupinky. Z schönstattské rodiny v Santa Maria vzešla myšlenka, že k tomu, aby Panna Maria mohla naplnit své poslání, musí navštívit rodiny. Byly proto zhotoveny tři putovní obrazy. Poté vyrazily tři skupiny dětí vždy s obrazem a s jedním dospělým k rodinám. Jednu skupinku doprovázel Pozzobon. Ten zažil v rodinách působení Matky Boží skrze putovní obraz – od jednoduchého, prostého vyslyšení proseb, obrácení až po vyřešení bezvýchodných situací, ve kterých se jevila jakákoliv pomoc nemožná – to Pozzobona pohnulo a bylo pro něj podnětem, aby se Panně Marii dal k dispozici pro tento apoštolát. 1. května 1954 založil Sídliště šlechetné lásky k bližnímu, na znamení náklonnosti Panny Marie k chudým a potřebným. Ve stejném roce zahájil návštěvy s putovním obrazem ve školách, nemocnicích a ve vězeních. Dostává darem napodobeninu putovního obrazu. Tím začíná tzv. „organizace rodin.“ 27. června 1985 ho na jeho cestě do svatyňky srazilo nákladní auto a na následky nehody zemřel. Po smrti Pozzobona se jeho apoštolát s putujícím obrazem rychle rozšířil. Panna Maria dnes putuje v Putovní svatyňce po celém světě. Zdroj: schoenstatt.cz

Autor: Jiří Kohout

13.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Městský úřad

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Čtvrteční odveta play-off začíná v Larnace v 18.00 hodin SEČ.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení