VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Naděje chce pomáhat

TACHOVSKO - Třináct ze sedmnácti pokladniček je rozmístěno na Tachovsku. Občanské sdružení Naděje pro život, které vzniklo v Chodové Plané, už umístnilo v obchodech na Tachovsku třináct kasiček a za první týden vybralo na složenkách roznesených do domácností šest tisíc korun

6.12.2007
SDÍLEJ:

Jaroslav Vacata a pokladní z prodejny potravin v Tachově Taťana Semchuk drží kasičku Nadace pro transplantaci kostní dřeně.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Hlavním cílem Naděje je aktivní spolupráce s Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Nadaci pak také předají finanční výtěžek, který poputuje na různé projekty pomoci pacientům a dárcům kostní dřeně. „Myslím si, že na takovéto věci je třeba přispívat,“ řekla nám vedoucí prodejny potravin v Tachově Jiřina Velichová. „Proto jsme uvítali umístění kasičky. Přispěla jsem také a jako kolektiv darujeme pět set korun,“ říká vedoucí. „Sama jsem se setkala u svých blízkých s podobným zdravotním problémem a vím, jak je taková pomoc důležitá,“ dodala.

„To víte, člověk dneska kouká na každou korunu, ale přispěji ráda,“ pověděla Jindřiška Poláková z Tachova, která do pokladničky vhodila několik mincí. „Nemám nikoho takto nemocného ve svém okolí. I jiní potřebují pomoc,“ dodala zákaznice potravin. Občanské sdružení si vytipovalo, do kterých obchodů dá pokladničky ze skla. „Oslovili jsme dva maloobchodní řetězce a ty nám vyšly vstříc,“ říká zakladatel Naděje pro život Jaroslav Vacata. „Jedním je Jednota Tachov, kde nám ředitel František Bucha umožnil instalovat pokladničky do obchodů s potravinami.

Druhý oslovený byl Petr Kratochvíl, ředitel řetezce Alfa Term. Také on schválil rozmístění pokladniček do prodejen,“ uvádí Vacata. Každá pokladnička musí být zapěčetěna, a to na obecním, nebo městském úřadě v místě, kde bude umístěna. „Po skončení akce provede rozpečetění příslušný pracovník úřadu, kde došlo k zapečetění, a peníze poukáže na konto nadace. V březnu příštího roku plánujeme uspořádat charitativní galavečer, kde předáme symbolický šek zástupcům Nadace pro transplantaci kostní dřeně,“ objasňuje Vacata.

„O této aktivitě víme,“ řekla Mája Švojgrová z Nadace pro transplantaci kostní dřeně. „Hodnotíme to velice kladně. Máme dvě stě spolupracovníků po celé České republice, ale sdružení Naděje pro život je ojedinělou záležitostí,“ doplnila. Pokladničky mohou dárci nalézt na Karlovarsku, Chebsku a od tohoto týdne také na Tachovsku. Zatím fungují v prodejnách v Tachově, Boru, Plané a Stříbře. Jedna bude umístěna i v Chodové Plané.

„Je to hodně starostí a práce,“ poukazuje na činnost sdružení Vacata. „Jen díky vstřícnosti spolupracovníků Libuše Nulíčkové a Karla Koskuby, a jejich obětavosti jsme zvládli kasičky rozmístit,“ dodává. „Nejde o nic velkolepého, ale ani jedna koruna, kterou mohou dárci přispět, nepříjde na zmar a pomůže nemocným lidem,“ uvedl Vacata.

6.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení