„Nejde ani tak o kvalitu služeb. Spíš o nedostatek ubytovacích kapacit,“ poukazuje Jana Kalichová, která s rodinou do Tachovska přicestovala z Jablonce.

„Navštívit a prohlédnout si všechny památky Tachovska vyžaduje nějaký čas. A s tím souvisí i ubytování, které chceme mít co nejlevnější. Proto se pídím po ubytovnách. Ty jsou ale převážně ve větších městech. Chybí mi v příhraniční oblasti. Nakonec jsem musel vzít za vděk ubytování v privátu,“ podotkl Martin Janovský ze Zlína.

Možnosti ubytování nabízí turistům také informační centra.

„Nezprostředkováváme je, my pouze poskytujeme typy. A to v rámci okresu a města ,“ uvedl Pavel Voltr z Informačního centra Městského kulturního střediska v Tachově.

Také on uznává, že levného ubytování je v příhraničních oblastech nedostatek. „Podobné zázemí by se mělo zlepšit. Vedle levných ubytoven totiž v příhraničí chybí i související stravování,“ dodal.

Mezi turisty převažuje zájem o krátkodobé ubytování. „Jedná se hlavně o cykloturisty. Málokdo hledá dlouhodobější ubytovací služby. Turisty nezajímá žádný luxus, hlavně aby byla v blízkosti možnost stravování,“ řekl Pavel Voltr.

„Ubytování jsem si tady zajistil už dopředu. S jeho hledáním až na místě mám totiž smutné zkušenosti,“ svěřil se Jaromír Krása z Královéhradecka.

I přes peritepie s levným ubytováním jsou turisté přesvědčeni, že si pobyt v tachovském regionu užijí.

„Chci vidět oživené prohlídky v kladrubském klášteře, a pokud nebude vedro, chystám se na výlet na hrad v Přimdě. Pokud mi zbyde čas, navštívím i jiné památky,“ usmál se Martin Janovský.