VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nevidomí z Tachovska se rekreovali na Slovensku

TACHOV - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v ČR, Oblastní odbočka v Tachově, uspořádala v červnu rekreační pobyt v Termálnom kúpalisku v Podhájské na Slovensku

14.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Pobytu se zúčastnilo 51 účastníků z Tachova, Plané, Stříbra a okolí. Ubytováni jsme byli nedaleko Podhájské v pěti soukromých domech. Autobus, který nás tam dovezl s námi zůstal po celou dobu a účastníky vždy dovezl ke kúpalisku a večer zase zpět. Vyjma koupání jsme se byli podívat v Arboretu v Mlyňanoch (největší Arboretum na Slovensku).

Též jsme si prohlédli město Levice a večer po desáté hodině jsme navštívili Tekovskú hviezdáreň v Levicích. Výklad a potom samotné pozorování noční oblohy bylo velmi zajímavé, až by se dalo říct kouzelné. Při zpáteční cestě domů už většina říkala, že by jeli přístí rok zase. Nejstarší účastnice zájezdu zvládala jízdu v pohodě. Sama říkala, že je ráda, že se mohla tohoto pobytu zúčastnit.

Kdybych to měla shrnout do jedné věty, tak bych řekla, že se lidem líbilo. Komu se nelíbilo, tak to je potom těžké, protože takoví nespokojenec bude nespokojen všude, dokud si něco nezkusí na vlastní kůži zařizovat s starat se o padesát jedna lidí, aby se někomu něco nestalo. Ještě bych chtěla touto cestou poděkovat ČSAD Tachov, kteří nám vždy vyjdou vstříc a zapůjčí autobus i s řidiči.

Samozřejmě bych chtěla poděkovat oběma řidičům, panu Petru Šafandovi a panu Pavlu Podhrázkému, kteří o nás pečovali a po celou dobu pobytu se o nás starali. Na odpočívadlech vařili kávu, čokoládu, čaj, prostě to, co kdo chtěl. Další akcí, kterou připravujeme, je víkendový pobyt ve Slavonicích v Jižních Čechách, dále pak v září pořádáme rekondiční pobyt pro třicet zrakově postižených účastníků.

V říjnu se naše odbočka zúčastňuje sbírky ,,Bílá pastelka“, kterou zajišťuje hraběnka Mathilda Nostitzová. Též se zúčastňujeme v Domě dětí a mládeže besed, na jaře a na podzim pro čtvrté a páté ročníky základních škol v Tachově. V listopadu potom ukončení roku aktivem ke ,,Dni Bílé hole,“ který má dvě části. Ta první je pracovní – bilanční a ta druhá je pak s hudbou a s tombolou.

S tombolou je vždy nejvíce práce, jenom sehnat dvě stě padesát i více cen, aby to mělo nějakou úroveň. I když účastníci sami něco přinesou, ale přesto si musíme též něco sehnat. Tady je na místě poděkovat Městskému úřadu a Městskému kulturnímu středisku za zapůjčování sálu.

14.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Robert Gilbert přebírá 5. května 2016 dekret o udělení čestného občanství Domažlic z rukou starosty Miroslava Macha.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Jana Míková se opět prosadila na stupně vítězů

Tachov – Opět na stupních vítězů, a to dokonce mezi staršími jezdci, stanula při jednom ze svých letních startů mladá tachovská automobilová závodnice Jana Míková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení