VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezaplacením hrobu hrozí, že místo
 po vaší rodině pronajmou někomu jinému

Tachov – Město Tachov vyzývá nájemce hrobů, aby měli platnou nájemní smlouvu a zároveň zaplacený poplatek za nájem a služby za hrobové místo. Jinak bude hrob současných nájemníků pronajatý někomu jinému.

28.3.2014
SDÍLEJ:

RODINA Rajmů si plánku na tachovském hřbitově všimla, zanechává je to však v klidu.Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

„Majetkoprávní odbor městského úřadu  v Tachově provádí kontrolu uzavřených smluv o nájmu hrobového místa a neuhrazených částek za nájemní smlouvy. Jména nájemců hrobových míst a čísla hrobů jsou zveřejněna na vývěsní ceduli na městském hřbitově," informovala vedoucí majetkoprávního odboru Drahomíra Červinková.

V případě, že neuzavřete  písemnou smlouvu o nájmu hrobového místa a nezaplatíte příslušný nájem, vaše dosavadní užívací právo k hrobovému místu zanikne a hrobové místo bude zrušeno.

„Vyzýváme ty, kteří nemají uzavřenu smlouvu o nájmu hrobového místa, aby tak učinili nejpozději do 31. května," upřesnila Červinková.
Paní Rajmová z Tachova má s placením hrobu letité zkušenosti. O rodinný hrob se stará už řadu let: „Rozkresleného plánku na hřbitově jsem si všimla, ale neřeším to, protože mám nájemní smlouvu na deset let a nájem mám zaplacený. Hrob na tachovském hřbitově máme od sedmdesátého roku, takže s tím zkušenosti máme."

V Boru mají nájemní smlouvy podstatně delší, a to na třicet let. „Naši nájemníci mají smlouvy platné na třicet let. Všechny neplatiče, které evidujeme, tak písemně vyzýváme. Pokud je neplatič urnového hrobu, tak ten může hrob zrušit rovnou. Když jde o hrob v zemi, ten ho lze zrušit až po uplynutí tlecí doby, což je v našem případě třicet let," řekla Deníku Růžena Kuřilová z Městského úřadu v Boru.

Pokud se vám blíží doba splatnosti nájemného, ze zákona vás městský nebo obecní úřad písemně vyzve, devadesát dní předem – tak to ukládá zákon. „Nájemní smlouvy jsou ve Stříbře sepsány na deset let s tím, že podle zákona máme povinnosti devadesát dní před vypršením smlouvy nájemce písemně informovat. Pokud chce někdo hrob zrušit, musí napsat čestné prohlášení o tom, že nechce mít hrob v nájmu a dále se s námi domluví, co s pomníčkem. Jestli zbývají urnové ostatky, tak si je může nájemník odnést a pokud ne, uloží se do společného hrobu. Když jde o hrob v zemi, tak zde ostatky zůstanou a když se na místo pohřbívá někdo jiný, tak jsou ty starší ostatky dole. Tak to ukládá i zákon," řekla Marie Paločková ze správy majetku města Stříbra.

Autor: Gabriela Jägerová

28.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení