VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nikola Kozáková z Tachova je mezi nejkrásnějšími cvičitelkami aerobiku

TACHOV, PRAHA - Na republikové finále se těší, ale zatím si netroufá odhadnout, jak dopadne

6.6.2008
SDÍLEJ:

Nikola Kozáková (druhá zleva) s pěticí dalších dívek, se kterými se utká ve finále soutěže Miss Aerobic České republiky na podzim v Praze.Foto: Archiv Nikoly Kozákové

Mezi šest nejkrásnějších děvčat v soutěži Miss Aerobic České republiky se dostala patnáctiletá Nikola Kozáková z Tachova, žákyně Základní školy Hornická. Na podzim ji čeká finále soutěže a zároveň velké finále mezinárodní soutěže, ze které vzejde nová Miss Aerobic České republiky a Slovenska.

Nikolo, jak jste se k aerobiku dostala? Začátky jsem pochytila ze scénického tance, který jsem se učila na základní umělecké škole. Pak jsem se přes kamarádku dostala k aerobiku.

Kolik vám bylo let? To mi bylo asi tak devět.

A teď děláte už jenom aerobik? Věnuji se hlavně aerobiku, ale vlastně žádný sport mi není cizí. Hrála jsem třeba i fotbal. Ale hlavně se věnuji aerobiku, spíše tomu tanečnímu, než sportovnímu.

Cvičíte v nějaké skupině, nebo jste sama cvičitelkou? Trénuji své vlastní svěřenkyně, což jsou děvčata od čtvrté do sedmé třídy.Mám jich ve skupině jedenáct.

Jaká byla cesta do finále soutěže o Miss Aerobic? Kolikrát jste už vlastně tuto soutěž absolvovala? Tak letos už jsem v soutěži startovala počtvrté. Poprvé jsem postoupila do semifinále v kategorii kadetek, teď už jsem v kategorii juniorek. Dostala jsem se mezi šest nejlepších a v říjnu bude soutěž pokračovat finálem, kde bude zvolena Miss České republiky a společně s finalistkami slovenské soutěže budeme soutěžit o mezinárodní titul.

Jak vidíte svoje šance? Netuším, jak to dopadne, ani raději nebudu tipovat.

Co bude odměnou pro vítězku? Jsou tam různé věcné ceny, ale vítězkamápo celý rok zajištěnu sponzorskou podporu a jezdí po tak zvané Miss Aerobic Tour a představuje svoje umění.

Co bylo takovým hlavním impulsem, proč jste se do soutěže přihlásila? Přihlásila jsem se hlavně kvůli svým svěřenkyním, aby měly motivaci, abych jim ukázala, že se to v aerobiku také dá někam dotáhnout. Také jsem chtěla vědět, jak na tom vlastně jsem, jestli na to mám. A hlavně mě to baví.

Musíte se na soutěž nějak speciálně připravovat? Vyžaduje to třeba nějakou speciální dietu? Především je třeba hodně trénovat. Ale žádnou speciální životosprávu jsem neměla. Ale je pravda, že jím více zdravě. Více ovoce, zeleniny, vepřo knedlo zelo si musím odpustit, nebo jej hodně omezit. ale úplně se tomu nevyhýbám. Například řízku neodolám.

Jaké disciplíny vás ve finále čekají? Tak krajské kolo bylo cvičení a rozhovor s moderátorem. Ve finále to bude cvičení, promenáda v plavkách a ve společenském oblečení.A rozhovor na mikrofon.

Nemáte trému? Ne, mluvení do mikrofonu a rozhovor s moderátorem mi problém nedělá.

Co vás třeba čeká před samotným finále? Před finále budeme mít dvě nebo tři soustředění. Budeme už spolupracovat s týmem vizážistů, musíme se naučit chodit na podpatcích. Bude to už všechno na profi úrovni.

Těšíte se? Těším se, určitě.

Čím chcete být, chcete se věnovat aerobiku profesionálně? Určitě bych ctěla být profesionální lektorkou a trénovat dál, třeba i na škole. Ale naplno profesionálně se tomu věnovat asi nebudu, chtěla bych studovat, pravděpodobně ekonomiku. Zajímáměcestovní ruch a tomu bych se chtěla věnovat i profesně. Buď pracovat jako letuška, nebo v cestovním ruchu. Nejlépe v zahraničí.


Autor: Jiří Kohout

6.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení