„Zalistoval jsem v oficiálním seznamu spolupracovníků StB. Pod registračním číslem 23528 zde není zanesen nikdo jiný, než novopečený předseda kontrolního výboru soudruh František Podlipský,“ uvedl na webových stránkách Deníku v reakci na nové složení zastupitelstva Plzeňského kraje diskutující Jan Strnad. „V StB byl aktivní jako držitel konspiračního bytu a užíval krycí jméno „Lípa“,“ dodal.

Milada Emmerová zodpovídala podobný dotaz i v on–line rozhovoru Deníku. „Jak se srovnáte s faktem, že jste komunistům pomohli instalovat do funkce člověka jako je soudruh Podlipský? “ ptal se Martin Skála. Emmerová uvedla, že podle sdělení Podlipského je záležitost projednávána justičními orgány. „Takže o jeho spolupráci či nespolupráci bude teprve soudně rozhodnuto,“ konstatovala. Podlipský tvrdí, že povídačky o konspiračním bytu jsou nesmyslem. „Když jsme byl v roce 1981 zvolený předsedou národního výboru v Boru přebíral jsem klíče od skladu civilní obrany. Toto byla jediná místnost, ke které jsem měl přístup. Tedy ke skladu, kde byly masky a různé pracovní náčiní,“ tvrdí komunista Podlipský, který spolupráci s Stb nepotvrdil.

„Vážně tam figuruje. 17.listopadu si dám černé pivo, budu s hořkostí vzpomínat, proč jsem jako káča mrzla v roce 89 na náměstí,“ reaguje pisatelka se jménem Zdena.