VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oběti trestných činů mají někdy zbytečně pocit viny

Tachov – Vítaná příležitost jak vytvořit komplexní funkční síť poskytovaných služeb obětem trestné činnosti – to byl cíl, kvůli kterému se konalo první setkání multidisciplinárního týmu pro oběti.

20.2.2015
SDÍLEJ:

JEDNÁNÍ se zúčastnili nejen pracovníci Probační a mediační služby, ale také zástupci státních orgánů, nebo terénní pracovníci různých organizací.Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Multidisciplinární tým pro oběti trestné činnosti vznikl pod záštitou Probační a mediační služby (PMS) v Tachově a zúčastnili se ho erudovaní pracovníci z řad zástupců orgánů činných v trestním řízení (soudce trestního úseku Okresního soudu v Tachově, zástupce Policie ČR), pracovníci PMS, regionální koordinátor projektu „Proč zrovna já?", klinický psycholog a zástupci neziskových institucí zaměřující se na práci s poškozenými jako jsou organizace Člověk v tísni a Kotec.

Jednalo se o setkání, které mělo převážně informativní a kasuistický charakter, kde si zástupci shora jmenovaných organizací vyměňovali své zkušenosti, příklady dobré praxe a hledali společné cesty, jak zdokonalit věnovanou pomoc obětem trestné činnosti na území Tachovska.

Vedoucí střediska Probační a mediační služby v Tachově Michaela Rybářová uvedla, že pracovníci Probační mediační služby pracují jak s pachateli, tak i s oběťmi trestných činů: „Oběti jsou jednou z cílových skupin, na kterou pracovníci Probační a mediační služby zaměřují svoji pozornost, s kladením stále většího důrazu na zapojení obětí do procesu trestního řízení. Práce s oběťmi trestných činů je tedy nedílnou součástí aktivit Probační a mediační služby a stěžejní prioritou ve většině řešených případů. V praxi to znamená, že pracovníci Probační a mediační služby nabízejí obětem pomoc za účelem vyjádření zájmů a potřeb v souvislosti s následky trestné činnosti."

Ze strany PMS získávají oběti trestné činnosti důležitý informační servis týkající se právního, psychologického či sociálního poradenství. Poskytované informace se vztahují na orientaci a průběh trestního řízení, poskytnutí psychosociální podpory a začlenění do procesu vlastního odškodnění, což znamená pomoci obětem v otázce řešení náhrady škody. „Pracovníci Probační a mediační služby se mnohdy setkávají také s tím, že oběti mohou být konfrontovány s pocity nespravedlnosti, křivdy, nedostatečného potrestání pachatele apod. I v těchto případech je důležité poskytnout oběti psychosociální podporu a začlenit jejich újmu do běžného života," informovala Michaela Rybářová.

Vytvoření multidisciplinárního týmu zaměřeného na oběti trestné činnosti si klade za cíl zkompletovat nabízené služby spolupracujících institucí a podílet se na funkčním systému poskytujících služeb pro obyvatele Tachovska.

Autor: Gabriela Jägerová

20.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Chovatelka plemene Aljaška získala pohár starostky

Kladruby – Výstava drobného zvířectva, kterou uspořádala Základní organizace Českého svazu chovatelů v Kladrubech ve spolupráci s tamními chovateli, byla součástí programu pouťových oslav v Kladrubech.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení