Za tím vším chodí dvakrát týdně několik členek kurzu břišních tanců, které se pravidelně konají v Tachově. Na poslední lekci se také účastnice dověděly rady ohledně tanců pro budoucí maminky.

„Požádaly jsme naší bývalou lektorku o malou službičku. O radu, jak na tanec pro těhulky,“ uvádí Dana Voláková, jedna z vedoucích kurzu břišních tanců. „Nakonec jsme se domluvily na semináři pro účastnice kurzu,“ dodala cvičitelka. Ten se konal v tachovském Fitstudiu Miriela za účasti jedenácti posluchaček. „Dočkaly jsme se samozřejmě i rad a doporučení, jak tancovat s těhulkami, co je vhodné, a co by měly provádět, tak na půl plynu. A také jsme se domluvily na další spolupráci s lektorkou,“ objasnila Voláková.

Břišní tance jsou pro tanečnice zdrojem nejen zábavy, ale především relaxace, a jak členky kurzu shodně uvádějí i zdrojem načerpání energie. „Je to na rozhýbání, vynikající relaxace a dobré na páteř. Líbí se mi to. Břišní tance mě nabíjí a člověk zde stráví příjemnou hodinku. Pokud chodím na břišní tance, tak se tomu musím trochu věnovat i doma. Když je na to čas, tak cvičím doma, a to také jógu, a vyhovuje mi to,“ vypověděla Vlaďka Kejřová z Tachova.

Pozitivní vliv si pochvaluje také vedoucí kurzu Miluše Gonová. „I když jde o pohyb, přesto mě to nabíjí a domů jdu plna energie a nejsem unavená, mohu pak dělat cokoliv,“ odhaluje své pocity po hodině cvičení.

Nápad ohledně lekcí břišních tanců v Tachově se začal rodit před šesti lety. „Tehdy jsem vyrazila na zájezd s Aishou. Přečetla jsem si také článek o tancích v Domažlickém deníku,“ uvádí Miluše Gonová. Pak začalo hledání vhodných prostor. „Také přijela lektorka Václava Hrušková (dnes Brettschneiderová pozn. redakce), a nám se jí podařilo přemluvit, aby do Tachova jezdila,“ objasnila začátky břišních tanců.

Lektorka orientálních tanců Václava Brettschneiderová. Tanci se věnuje od dětských let. V současné době učí tanec v Základní umělecké škole v Domažlicích. Vysvětlila, proč se věnuje právě orientálnímu tanci. „Nezavrhuji žádné sporty. To ani náhodou. Vytáhnu kolečkové brusle a jedu ven nebo jdu lézt na horolezeckou stěnu. To vše mě baví, ale teprve orientální tanec dělá ženu ženou,“ poukázala lektorka Brettschneiderová. „Břišní tanec udělá babu krásnou,“ dodává jedním dechem.

Ze ztuhlého, mnohdy nemotorného těla se ale ladná tanečnice nestane za pár hodin kurzu. „Minimálně to trvá půl roku a déle. Například, oproti aerobiku, je u tanců složitější technika. Zde se nemůže chvátat, aby pohyby vypadaly jako tanec. Také jde o to si zdravotně neublížit,“ vysvětlila lektorka, podle níž ale není nijaké omezení pro zájemkyni, která se orientálním tancům hodlá věnovat. „Mohou tančit ženy všech věkových i váhových kategorií. Dokonce i budoucí maminky s bříškem. Jediné, co žena potřebuje, je chuť a odhodlání k orientálnímu tanci, udělat si čas a mít trpělivost,“ popsala možnosti.