OBRAZEM: Na Sycheráku létaly sekery vzduchem

Sycherák – Vyhlášené rekreační středisko na Tachovsku se o víkendu stalo dějištěm poměrně neobvyklé sportovní soutěže, při níž dvoustranné sekery doslova létaly vzduchem. Šlo o třetí ročník hodu sekyrou na dřevěný terč.

23.4.2017

Ze soutěže Česká sekera 2017, která se konala v sobotu na Sycheráku.Foto: Deník / Hříbal Antonín

I přes nepřízeň deštivého počasí se naplnilo očekávání organizátorů. „Přihlásilo se nám jedenáct soutěžících, deset mužů a jedna žena. Jeden z aktérů přijel až od Brna,“ uvedl organizátor České sekery 2017.

Sobotní soutěž byla zároveň i kvalifikačním závodem, kdy první tři postoupili do republikového finále, které se odehraje na Zemi živitelce v Českých Budějovicích.

#clanek|3220717#

Mezi nejlepšími házeči sekyrou byl Oldřich Elis. Přijel až od Brna a hodu sekerou se věnuje už přes patnáct let. „Cílem každého soutěžícího je trefit se co nejblíže středu terče, který má pět mezikruží po deseti centimetrech. Hází se ve třech kolech po dvanácti hodech,“ popsal pravidla soutěže s tím, že je možné získat maximálně sto osmdesát bodů. Na evropských či světových soutěžích se pak dosahuje i přes sto sedmdesát bodů. Jak nám Oldřich Elis řekl, on na soutěži už dosáhl 161 a v tréninku 174 bodů.

Oboustranná sekera jako sportovní nářadí se dá pořídit od dvou do pěti tisíc korun. „Já házím švédskou ručně dělanou sekerou. Topůrko je dělané z bílého kanadského ořechu. Jde o vůbec nejkvalitnější násady, které mohou být,“ dodal soutěžící Elis.

Nejlépe házel sekyrou právě Oldřich Elis, který získal 152 bodů. Druhé místo obsadilPavel Kodad (150 bodů) a třetí skončil Josef Kortan (149 bodů). Všichni tři postupují do celostátní soutěže.

Autor: Antonín Hříbal

23.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.