VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Nad Tachovskem létaly čarodějnice

Tachovsko - /AKTUALIZOVÁNO/ Stříbro, Studánka, Chodová Planá, Sytno, Stráž. Události posledního dubnového dne a prvního máje redakčním objektivem.

1.5.2010
SDÍLEJ:

Čarodějnice ve Stříbře.Foto: DENÍK/Martina Sihelská

Dům dětí a mládeže ve Stříbře připravil pro své malé čarodějnice hry a soutěže na stříbrském stadiónu. „Budeme volit i miss, jednu čarodějnici upálíme,“ uvedla Jiřina Hošťálková z DDM Stříbro. Mezi soutěžícími čarodějkami byla i devítiletá Lucie Märcová. „Je to pořádná zábava, házíme koštětem do dálky, hrajeme i vybíjenou. Kostým čarodějnice mi vyrobila maminka,“ řekla čarodějnice. (sih)

V Sytně si místní postavili májku. Ženy zdobily špičku pentlemi, muži se postarali o vatru a zdvižení májky. Pentličky vázala i Alexandra Krištofovičová. „Těším se na oheň, opeču si buřty. Spálíme čarodějnici, ale táta říkal, že já toasi nebudu, že půjdu brzy spát,“ byla rozpačitá z veškerého dění kolem Krištofovičová. Starosta Václav Bodiš připravoval dříví. „Kdo chce přijde. Ale mladí už moc nechodí, ti začali soukromničit a dělají si své májky, takže sem chodí spíše střední a starší generace,“ řekl Bodiš. (sih)

V Chodové Plané postavili májku tradičně dobrovolní hasiči. Tentokrát pomocí lana a navijáku na Avii. Na place za hasičárnou se místní sešli také k ohni a pálení čarodějnic. (hri)

Ve Studánce se veselili až do časného rána. Májku pomohla postavit mechanická ruka nakladače. Občerstvení se podávalo v provizorně postaveném přístřešku. Podle slov místních se letos sešlo hodně lidí a o zábavu se postaraly čarodějnice ze Studánky a kapela Rozvrzaná židle. (hri)

Ve Stráži se rozdávala vysvědčení. A ne jen tak ledajaká. Ve spolupráci s Asociací čarodějnic a se Střední školou kouzel složilo devatenáct malých čarodějek a čarodějů a jedna velká čarodějnice úspěšně maturitní zkoušku. Pokud si myslíte, že je to jen tak, tak radši nemyslete. Čarodějnická maturita je plná překvapení a nástrah a projít sítem úkolů se podaří jen těm nejotrlejším, nejstatečnějším a nejlepším.

Občerstveni lektvary vrhli se maturanti do péče o domácí mazlíčky, vyzkoušeli čarodějnickou střelbu, hod kohoutím pařátem na cíl při přípravě vývaru a opravili věštecké zrcadlo. Ze získaných indicií zjistili, že k nalezení pokladu musí projít Zlatou branou. To se opravdu povedlo, poklad byl nalezen a maturita složena. Za potlesku diváků byla předána maturitní vysvědčení a rozdány perníkové mince. (Hana Pilařová)

Děti v Chodském Újezdě přišly už do školky v maskách. Program se skládal z pohybových aktivit, tanec, letání na koštěti , házení škrpálem. Na závěr dostaly malé čarodějnice a čarodějové sladkou odměnu. (Miroslav Rezek)

Jako každý rok, tak i letos Sbor doborovlných hasičů v Kladrubech stavěl máj. A jako každý rok stavění velel Jan Pospíchal. O muziku se v průběhu večera a noci starali kladrubští harmonikáři. (Eva Pomyjová)

Na čarodějnice do Plané přišlo hodně dětí i dospělých, akce měla velmi pozitivní ohlas a přálo nám i počasí. (Milena Kráčmarová)
1.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve Stříbře se uskutečnil druhý koncert kapel z partnerských měst
15

FOTO: Druhý koncert kapel z partnerských měst měl úspěch

Jak reklamovat koupený dům či byt

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Ctiboř - Na fotbalovém hřišti obce Ctiboř se opět konal již tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka.

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení