OBRAZEM: Pohár starosty Halže v hasičské soutěži získal Lisov

Halže – Poslední červencový víkend patřil už tradičně v Halži hasičské soutěži. Výjimkou nebyla ani sobota 29. července, kdy na fotbalovém hřišti místní sbor dobrovolných hasičů pořádal jubilejní dvacátý ročník Požárního útoku O pohár starosty Halže.

31.7.2017

Sbor dobrovolných hasičů v Halži pořádá vždy na konce července hasičskou soutěž o Pohár starosty Halže.Foto: Deník / Hohlová Jaroslava

Do obce se sjelo šest mužských a dvě ženská družstva. Do soutěže Mladých hasičů se zapsali čtyři mužstva v kategorii starších a dvě v kategorii mladších. „Mužstva si na začátku rozlosují pořadí, ve kterém se soutěže zúčastní. Soutěží se ve dvou kolech a započítává se lepší čas. Na začátku své dovednosti předvedou dorostenci,“ řekl Tachovskému deníku starosta dobrovolných hasičů Jan Stankov.

Na listině zapsaných tak za starší dorostence soutěžily týmy ze Stříbra, Tachova, Halže a Brodu nad Tichou, za mladší z Brodu nad Tichou a ze Ctiboře. Ženy hasičky pak přijely z Kostelce a Halže a muži z Rozvadova, Ctiboře, Halže, Kladrub, Lisova a Nahého Újezdce.

Pohár starosty Halže si po napínavé soutěži odvezl tým z Lisova s časem 20,03 sekundy, druzí skončili domácí s časem 25,33 sekund a třetí hasiči z Rozvadova s těsným výsledkem 25,52 sekundy. V soutěži žen se na prvním místě umístily hasičky z Rozvadova s časem 24,93 sekund, druhý skončil domácí tým s pětivteřinovým zpožděním. V kategorii starších dětí zvítězilo družstvo Stříbra s časem 17,31 sekund, druzí se umístili dorostenci z Brodu nad Tichou s těsným výsledkem a třetí skončili tachovští. V mladších dětech pak první místo vybojovaly děti z Brodu nad Tichou s časem 20,34 sekund, druzí skončily děti ze Ctiboře.

Autor: Jaroslava Hohlová

31.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Plané se uskutečnil multižánrový festival Vyletnění
17

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.